Wpis z mikrobloga

Mam problem z internetem u cioci

Myślę by zwiększyć zasięg operatora GSM i/ew zasięg internetu z routera

Wiem że lipa z legalnością
Operator nie postawi masztu bo się nie opłaca

Najbliższy sąsiad 2km
Najbliższa antena 10km
Odludzie,wieś same lasy łąki
Nie ma kabli
Zasięg na podwórku a w domu internet z modmeu działa tak że wykop 2 minuty się ładuje

Takie coś mamy
https://www.purepc.pl/image/artykul/2018/11/07_zestaw_internetu_domowego_300_z_sieci_plus_bezprzewodowy_lte_0.png

Antena do 800zl
Co polecacie?

#gownowpis #it #play #plus #informatyka #elektronika
#orange #telefony
#informatyka
elozapiekanka - Mam problem z internetem u cioci

Myślę by zwiększyć zasięg operato...

źródło: comment_1638904109eQg3EvHrZ3b97qkf7cRQTG.jpg

Pobierz
  • 41
@elozapiekanka ale to Ty mogłeś się zainteresować wybierając taki Internet czy będzie dobrze u Ciebie działał, przecież każda sieć oferuje ileś dni na sprawdzenie i ewentualną rezygnację
@elozapiekanka: skoro telefonem łapiesz na zewnątrz i działa dobrze, a także modem z anteną też jest na zewnątrz, to coś jest skopane z zewnętrzną częścią zestawu LUB połączeniem/medium zewnątrz <-> wewnątrz.

@patrolez: nie działa dobrze internet muli 2 kreski zasięgu ale można pogadać
A internet z wifi Polsat cyfrowy to gówno
Wykop 2 minuty się ładuje serio

Net po kablu też lipa ew nie wiele lepiej
Komputer kablem tj z routerem sprawdlams
@dktr: ap obojętnie jaki?
Huawei B618s ma być na dachu tak? On będzie zbierał internet z zewnątrz i podawał go do ap
Ap będzie tworzył sieć wifi w domu tak? I to będzie trybic? Do tego jakąś antena zewnętrzna żeby zwiększyć zasięg?
@elozapiekanka: Nic nie rozumiesz. Po to wieszasz ten router w puszce na zewnątrz aby dobrze zgarniał sygnał LTE na kilku pasmach naraz z kilku różnych BTSów naraz. Potem to wszystko leci sobie kabelkiem do domu i tam robisz z tego nowe wifi dowolnym ap/routerem. GSM nic, wzmacnianie tego w jakikolwiek sposób jest nielegalne, będzie dobre wifi to se Wificalling włączy.