Wpis z mikrobloga

9 grudnia miała się odbyć kolejna sprawa z naszego oskarżenia przeciwko Zarządowi Fundacji Lux Veritatis. Mieliśmy nadzieję, że wreszcie usłyszymy wyrok. Ale rozprawy nie będzie. Obrona zawnioskowała o jej odwołanie, powołując się na zły stan zdrowia jednego z oskarżonych. A już 15 grudnia TK może uznać artykuł 23 ustawy o dostępnie do informacji, będący podstawą naszego oskarżenia, za niekonstytucyjny.

Więcej: 9 grudnia nie będzie rozprawy Watchdog przeciw Lux Veritatis.


- Jakie zagrożenia dla jawności niesie wniosek do TK, pisaliśmy w tekście https://siecobywatelska.pl/wielka-ciemnosc-przykryje-polske/
- A o tym dlaczego rozprawa przed TK została wyznaczona w przyspieszonym trybie, pisaliśmy na stronie: https://siecobywatelska.pl/protestpodtk/
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #luxveritatis
  • 90
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: Oczywiście, że wina PiSu! Jak można być takim ignorantem?! NBP i RPP mają wszystkie niezbędne narzędzia do walki z inflacją dodatkowo rozbuchany socjal dodruk pieniądzą przez Galapę na masową skalę wały z tarczą anytkryzysowa windują inflację. Mam nadzieję, że inflację wywali 15-20 % ja sobie poradzę ale wy pisowcy będziecie zupę z patyka strugać.
@bramborak: Ja tu nie agituje za pisem bo mam ich w dupie ale przyklejac stronnicze obrazki mowiace ze inflacja to wylacznie wina pisu to trzeba byc zaslepionym wyznawca kodu, po czy innego „opozycyjnego” badziewia.

Zachowujecie sie jakby to pis powodowal ze w chinach brakuje towaru, nie da sie kupic markowych dyskow twardych ani anten wifi do sprzetu firmowego a jeszcze na domiar wszystkiego zima i snieg to tez ich wina.

Obiektywnosci
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: () Obecna inflacja CPI to ich wina w 100% oni są odpowiedzialni za politykę monetarną, kontrolują złotówkę, dodruk złotego, stopy procentowe, wydatki socjalne, akcyzę i inne podatki i parapodatki.
PiS w 2018 podniósł akcyzę a teraz nie chce jej opuścić rosnące ceny paliw napędzają poza innymi czynnikami to co widzisz na półkach sklepowych. Ale do kogo ja mówię, sam się dziwę.