Wpis z mikrobloga

2016 Rav 4 w hybrydzie czy 2019 kia sportage 1.6 177 km, obydwa w automacie, wyposażenie podobne (lekko na korzyść toyoty ale np archaiczna nawigacja w toyocie to koszmar jednak środek nieco ładniejszy niż w kia). Przebieg toyota 50 k, kia 30 k. Stan wizualny podobny (bardzo dobry). Toyota trochę bardziej mi się podoba i hybryda jest naprawdę fajna, ale kia jest młodsza i też się nią fajnie jeździ. Cena obydwu aut w salonie aut używanych (ten sam dealer)- o zgrozo - zbliżona, nie chcą za bardzo zbijać bo wiadomo jakie czasy. Co byście brali? (nie, nie chcę 11 letniego bmw z 5.0 full opcja lekko walnięty z przodu)
#motoryzacja #toyota #kia
  • 10
  • Odpowiedz
@Account_executive: no właśnie raczej miasto. Toyota też fajna przy odsprzedaży bo trzyma cenę (mniej po zakupie) ale Kia ma całkiem fajne jak na suva depnięcie kiedy trzeba a przebiegi roczne jakie robię to ok 8000, więc oszczędności na hybrydzie po prawdzie nie odczuję chyba że będę autem jeździł z 6-7 lat. Muszę się przespać z tematem ale chciałem właśnie zdobyć inne spojrzenie, najlepiej właścicieli jednego z powyższych :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jaskier: zastanawiałem się nad tiguanem bądź rav4 hybrid - wygrał Tiguan, wady rav4 były zbyt duże, również jakość wykończenia nie byla na poziomie co w vag.

Proponuję przejść się do salonu, i nawet nówka pojeździć w ramach jazd testowych, nic nie kosztuje, a samochód będziesz miał na cały dzień/ weekend.
  • Odpowiedz
@Account_executive: Tiguan też fajny ale celuję w kilkuletnie używane a tutaj Tiguan mocno cenowo odstaje od wymienionych przeze mnie i dostępne są głównie diesle co przy moich przebiegach nie ma sensu
  • Odpowiedz
2016 Rav 4 w hybrydzie czy 2019 kia sportage 1.6 177 km


@Jaskier: nie wiem jak Sportage, ale w firmie wymienili kiedyś flotę Fordów na Kie i wszystko było super aż do końca gwarancji a czasem i nie. Te auta się bardziej #!$%@?ą, niż tagi na wykopie.
  • Odpowiedz
@Jaskier odpisze Ci jako użytkownik rav4. Jeżeli jeździsz rzadko w trasy bierz rav4. Jeżeli często, bierz Kia. Toyota to świetny samochód, ale na autostradzie zdecydowanie zbyt głośny.
  • Odpowiedz
@Jaskier: ja mam sportage 2021, też 1.6 177 KM i też automat. Jestem bardzo zadowolony z jazdy. Nie miałem okazji usiąść w RAV4, więc nie porównam. Jakbyś chciał zapytać o coś konkretnego na temat Sportka to wal.
  • Odpowiedz