Wpis z mikrobloga

@R2D2_z_Sosnowca: sam przejazd w dzień jest przyjemny ale miałem to „szczęście” jechać tedy w nocy prosto z lotniska. Nie sprawdziłem, że będę musiał w śnieżycy zdobywać jakieś szczyty ale się udało. Z plusów: nie musiałem włączać grzania oraz zobaczyłem jak to jest hamować przez pół kilometra jadąc z góry po lodzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz R2D2zSosnowca - @R2D2zSosnowca: sam przejazd w dzień jest przyjemny ale miałem to „sz...
źródło: comment_1638760877NzWrJBAoQ39nSDDUOf1TAJ.jpg
@R2D2_z_Sosnowca: Lake Tahoe długie na 32 km jest głębokie na ponad 500m! Żyją tutaj gatunki ryb niewystępujące nigdzie indziej na świecie a samo jezioro otoczone przez trzytysięczniki Sierra Nevada, należy do rodzaju alpejskiego (największe tego typu w USA) ma swój własny mikroklimat.
Pobierz R2D2zSosnowca - @R2D2zSosnowca: Lake Tahoe długie na 32 km jest głębokie na ponad 500...
źródło: comment_1638761417b0DSTdYVHyRHHbVDyKMmN9.jpg
@R2D2_z_Sosnowca: ale to wszystko to tylko jedna strona gór. Patrząc w przeciwnym kierunku spoglądamy na pustynię. W końcu to Nevada. Z tego miejsca wystarczy 20 min jazdy w dół autem by móc cyknąć sobie fotkę z kępą suchej trawy przelatującej przez drogę bądź usiąść pod kaktusem. Za każdym razem ryje mi to banię i nie mogę ogarnąć jak producenci tej symulacji mogli aż tak ją okroić i zrobić po łebkach (
Pobierz R2D2zSosnowca - @R2D2zSosnowca: ale to wszystko to tylko jedna strona gór. Patrząc w ...
źródło: comment_1638761798NNgBVNAqR8KFDHmZFHo44a.jpg
@R2D2_z_Sosnowca: 20 mil dalej są suche góry jak Clark Mountains na których nie rośnie nawet źdźbło trawy. Sierra Nevada skutecznie osusza wszystkie wilgotne prądy powietrzne sunące tutaj z zachodu. Opady śniegu w sezonie potrafią przekraczać tutaj nawet 5m ( ͡° ͜ʖ ͡°)

20 mil dalej potrafi nie padać przez 12 miesięcy.
Pobierz R2D2zSosnowca - @R2D2zSosnowca: 20 mil dalej są suche góry jak Clark Mountains na któ...
źródło: comment_1638762049jcMjqxhSUinKdgJReH1hNU.jpg