Wpis z mikrobloga

Tak informacyjnie, może się komuś przyda ¯\_(ツ)_/¯

W związku z wchodzącymi z dniem 01.01.2022 roku przepisami Nowego Ładu nie będzie już możliwe odliczanie od podatku składki na ubezpieczenie zdrowotne – również składki za miesiąc grudzień 2021 roku, której termin zapłaty przypada w miesiącu styczniu 2022 roku.

Jeśli jednak składka ta zostanie zapłacona przed terminem, w miesiącu grudniu br. odliczenie to będzie przysługiwać w rozliczeniu podatkowym za 2021 rok. Składka za miesiąc 12.2021 roku jest równa składce za miesiąc 11.2021 r. lecz płacąc ją należy wskazać identyfikator miesiąca 12.2021.

#podatki #nowylad #dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc
  • 14
@klinQQ: A po jakiemu pisze? po ukrainsku? Jak sie pisze takie posty to sie dodaje info kiedy to ma sens i jak to zrobic bo sam przelew do ZUS nie wystarczy - ktos przeczyta to co napisales, zrobi przelew i sie okaze ze go oszukales.
@Stingeree to rozwiń wątek i dokładnie opisz co trzeba jeszcze Twoim zdaniem zrobić oprócz opłaty w tym roku i przedstawieniu kosztów księgowej? Bo ja na przykład nie wiem co masz na myśli. Najlatwiej to kogoś krytykować, a sam nic nie napiszesz na ten temat.
@klinQQ: No ale to Ty dales porade? Nie widzisz w czym jest problem?

To ja zadam kilka pytan ktore dadza Ci do myslenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- A co jak masz zaleglosci w ZUS?
- A co jak placisz jeszcze spoleczne? Skad masz pewnosc ze ZUS Ci taka wplate zaksieguje tylko na zdrowotne?
- A co jak roczny podatek jest nizszy od kwoty skladek zdrowotnych ktore
@Stingeree:
ad1. Jeśli masz zaległości to zus ci taką wpłatę rozliczy - czy to odsetki czy składki - nic nie stracisz
ad2. Od kiedy nie ma osobnych kont to nie wiadomo jak ZUS zalicza (bo ani zus ani us nie postępują zgodnie z prawem i nie wrzucają na najpóźniejsze zobowiązanie). Jednak zapłata dokładnie w kwocie zdrowotnego ma raczej jedną interpretację - US raczej nie będzie wnikał, ale oczywiście mogą. Taki kraj
@niegwynebleid:
ad1. No i co z tego ze "nic nie stracisz" jak nie odliczysz od podatku? O czym jest jest pierwszy post? "Zaplac to odliczysz"

ad2. "Jednak zapłata dokładnie w kwocie zdrowotnego ma raczej jedną interpretację" Nie

ad3. To po co ma placic w grudniu? Wroc do pierwszego posta i przeczytaj raz jeszcze: "Zaplac to odliczysz bo jak zaplacisz w styczniu to nie odliczysz"

ad4. Tu sa zdania podzielone

Takze najpierw