Wpis z mikrobloga

@Drobar: mam nawilżacz Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier 2 i oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 3H. Oczyszczacz włączony jest cały czas, dla nawilżacza ustawiłem regułę, żeby poniżej wilgotności 60% się włączał a powyżej wyłączał. Mimo sezonu grzewczego, dopiero kilka razy spadła wilgotność w pokoju na tyle, żeby musiał się włączyć.
@Drobar: Kolega widocznie ma na tyle "na stałe" wilgotno w mieszkaniu, że nawilżacz jest mu praktycznie zbędny. Ja mieszkam w starej kamienicy i ogrzewam mieszkanie gazem, nie mam co prawda higrometru, ale czuć ewidentnie, że powietrze jest zbyt suche... Xiaomi hejtują za wydajność, a ten ranking nawilżaczy, w którym Klarta jest na pierwszym miejscu nie wiem czemu, ale wydaje mi się być sponsorowany - to podejrzane, że pomimo tego, że jest
@Smartek: Zgadzam się ze wszystkim - ranking jest oczywiście sponsorowany, a trudno znaleźć dużo opinii niezależnych.

Wilgotność w pomieszczeniu powinna być 45-60%. Im cieplej, tym większa.

Niepoprawna wilgotność szkodzi na oddychanie, ale może być negatywna również np. dla skóry.
@Drobar: Wszedłem na tag #nawilzaczpowietrza żeby zapytać o to samo xD
Też zastanawiam się między webberem a xiaomi.
Webbera rozważam ze względu na podwójną funkcje, czyli nawilżacza i oczyszczacza w jednym. Filtr zapewne podstawowy no ale zawsze jakiś kurz zbierze.
Xiaomi na plus to brak dodatkowych koszów na filtry plus aplikacja, rozważam też zakup oczyszczacza powietrza i tu na pewno będzie od xiaomi (chyba że sam coś poskręcam z wentylatorów z
@Drobar: webber raczej nigdzie nie wspomina o takiej funkcji... a więc teraz czy warto dopłacić 150zł? w sumie zachęcają dobre opinie i ilość opini, webber widać jest znacznie mniej popularny
@Drobar: webber ma za 80, Humea ma w tej chwili na promocji za 50
Nie wiem czy już kupiłeś, ale ja zdecydowałem się na webbera. Na start trochę rozczarowałem się trybem automatycznym, polega on na tym że poniżej 50% wilgotności uruchomiony jest tryb mocniejszy a powyżej tryb słabszy nawilżania. To fest automatyzacja.
Dodatkowo głośne jest pikanie przycisków, którego nie da się wyłączyć.
No ale zobaczę jak się w czasie sprawdzi, jeśli