Wpis z mikrobloga

Coś mi tu nie gra

Nie wiem czy robić znalezisko, ale uważam, że warto się podzielić tą informacją. Wszelkie źródła zamieściłem w linku powyżej.

Wczoraj o siedemnastej byłem na posiedzeniu rady osiedla Stare Miasto. Przez część spotkania obecny był burmistrz, z którym analizowaliśmy planowany budżet na przyszły rok oraz inwestycje, które mają mieć miejsce na terenie Starówki.

Moją uwagę jednak przykuł pewien punkt odnośnie planowanego zakupu przez miasto działki z dawną plebanią, o którą wybuchła afera z fałszerstwem dokumentów przez radnego PiS. W sierpniu tak czy siak doszło do udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, tylko nie na ok. 15 tysięcy złotych, a blisko 8 tysięcy. Wiem, że była mowa o kwocie ponad 150 tysięcy, ale ona dotyczyła głównie samego kościoła.

Zastanawia mnie, dlaczego miasto dofinansowuje remont starej plebanii prywatnemu właścicielowi (który mieszka w Sopocie), by niedługo później odkupić całość? Jeszcze ciekawsze jest to, że ponad dwa lata temu wystawiono tę działkę na sprzedaż za ok. 750 tysięcy złotych na OLX i nikt jej nie kupił.
Z tego co mi wiadomo radni mają głosować przeciwko temu zamysłowi. Wysłałem zaniepokojony wniosek do urzędu o dostęp do informacji publicznej z pytaniem ile takich dotacji dla tej plebanii miało miejsce i ile na to wydano pieniędzy. Śledząc dane w Biuletynie Informacji Publicznej znalazłem dodatkowo dane mówiące o tym, że od 2010 roku z miejskiej kasy na prace konserwatorskie przy kościele poszło oficjalnie conajmniej 625 tysięcy złotych.
A z informacji takich drobnych, aczkolwiek pozytywnych, staram się o budowę stojaku na rowery dla dzieciaków mieszkających na Rynku.

#leczna #patologiazmiasta #bekazpisu #samorzad #czujedobrzeczlowiek #neuropa
Cukrzyk2000 - Coś mi tu nie gra

Nie wiem czy robić znalezisko, ale uważam, że wart...

źródło: comment_1638552353kR7RtyC2Zrwx1hC3r6Yz0P.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
To jak miasta mogą finansować prywatne przedsiębiorstwa lub wydawać kasę bez żadnej kontroli nad tym mieszkańców jest naprawdę niesamowite.
Wydaje mi się ze gdyby uciąć te wszystkie zbędne wydatki to wcale nie byłoby tak zle w wielu miastach.
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: Super robotę robisz. Przy okazji tych stojaków, dopilnuj żeby to nie były takie, w które wkładasz koła, tylko takie, o które opierasz rower. Łatwiej wtedy przypiąć ramę roweru.
  • Odpowiedz