Wpis z mikrobloga

Mam internet światłowodowy w domu wg. umowy 200/200 Mb/s. Sieć tworzy router, który stoi na dole w domu, a na górze mam PlayStation 5. Problem w tym, że nie da się grać na tym PlayStation przez Wi-fi, bo testując sieć przez konsolę mamy 10 - 15 na 3 -7 Mb/s maksymalnie, a wiadomo, że jedyne co może to dać to lagi. Nie ma takiego problemu korzystając z laptopa/telefonu, bo po wifi speedtest wypluwa spokojnie 100+ Mb/s. Czy to wina odległości routera od konsoli i konsola ma po prostu słabe anteny, czy jakkolwiek to nazwać i bez przeniesienia fizycznie konsoli niewiele da się z tym zrobić? #internet #router #swiatlowod #playstation #playstation5 #siecikomputerowe #pytanie
  • 11
@pepushe Jasne, ale istnieje taka możliwość żeby jakieś odbiorniki w konsoli były tak żałosnie słabe? Dom nie ma 700m2 i 3 przeciwatomowych stropów między piętrami. Na PS4 nie było problemu z graniem w taką FIFE online, ale rozumiem, że lepsza gra na nowym silniku i na innych serwerach wymaga lepszego łącza
Sieć tworzy router, który stoi na dole w domu, a na górze


@WykopekzDonbasu: no i tyle mi wystarczy. Strop piętra wystarczająco wytłumi każde wifi. Strata sygnału jest zbyt duża. Wifi działa ok przez ściany ale nie przez stropy. Musisz połączyć piętra kablem fizycznie.
@WykopekzDonbasu: rodzaje anten. Poza tym nie prędkość pobierania się liczy a jakość połączenia wifi. Na telefon sobie możesz ściągnąć pomiar siły sygnału wifi. Wiem po sobie, że lekki spadek siły sygnału tu już połowa przepustowości leci a co dopiero przy większych spadkach.
Zawsze mzoesz sobie w domu postawic mesh wifi, byly takie problemy w domu mojej mamy, postawilem tam siec wifi mesh z 3 odbiornikow i jest elegancko.