Wpis z mikrobloga

@scietydrwal Coś tym jest, od nie dawna zacząłem interesować się filozofią i polityką... zostało czytanie trudnych, poważnych książek... W końcu nikt ze mną nie utrzymuję kontaktu... Nawet tutaj... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@scietydrwal: interesowanie się czymkolwiek co nie sprawia nam przyjemności tylko po to by się rozwijać albo coś to przegryw i strata czasu po co poświęcać na to siły skoro i tak wszyscy umrzemy wiedzy o dziwnych rzeczach i tak nie zabierzemy do grobu lepiej czas spędzić na bardziej przyziemnych rzeczach wypić se piwko pograć w tibie, spędzić czas z znajomymi wyjechać se w bieszczady.
  • Odpowiedz
@scietydrwal: zależy tak naprawdę czy w jakiś sposób jest to powiązane z twoim życiem zawodowym i wykształceniem, a źródłem poznania są fachowe źródła (np uniwerk i profesorowie), czy też te zainteresowania polegają na czytaniu tagów na wykopie, Wikipedii i oglądaniu mondrych filmów na jutubie typu Wojna idei czy Athor. Bo jak to drugie to faktycznie, ile znam takich osób to coś z nimi było nie tak.
  • Odpowiedz
@Tamerlan: są ludzie którzy przymuszają sie do pewnych rzeczy, bo w dzisiejszych czasach mocno kładzie się nacisk na samorealizacje, indywidualizm i rozwój samego siebie. Uważam że jak ktoś się przymusza na przykład do czytania ciężkich książek nie wiem zapisuje się na jakieś zajęcia tylko po to żeby na nie chodzić bo trzeba się rozwijać i coś tam to nie uważam tego za coś dobrego. Takie jest moje zdanie po prostu. Wiadomo
  • Odpowiedz
@4kroki: Nie wiem czy jestem Chrystusem narodu ale moje życie to zdecydowanie droga krzyżowa.

Zresztą przegrywy są potrzebne. Jedni muszą przegrywać by inni mogli wygrywać. Nikt nie docenił by swojego szczęścia gdyby każdy je miał. Nikt nie byłby przystojny gdyby nikt nie był brzydki. Zdrowie było by pustym sloganem gdyby nikt nie chorował. Nikt nie byłby bogaty gdyby nikt nie był biedny. Nikt nie mógł by być szczęśliwy, że rucha hipergamiczne
R.....2 - @4kroki: Nie wiem czy jestem Chrystusem narodu ale moje życie to zdecydowan...

źródło: comment_1638526452YipcdYlby7vGoP4lWnRe9V.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@scietydrwal: ludzie inteligentni po prostu rozumieją że kultura jest wrogiem człowieka a społeczeństwo to banda idiotów. izolacja i studiowanie nauk socjalnych do zrozumienia precedensu kretynizmu ludzi to normalna sprawa. a twoja teza jest z dupy, mem nawet nie śmieszny
  • Odpowiedz