Wpis z mikrobloga

@Kolsky: Ogólnie są różne migające światła. Jedne #!$%@?ą jak strobo, inne pulsują. No i jeszcze jest kwestia tego jak to światło jest ustawione. Z mojego doświadczenia: jazda w nocy po mieście, bez jakiegoś pulsującego światła z przodu to 95% szans że kierowcy cię nie widzą przed żadnym przejazdem. Ale żeby nie było tak miło, to jazda w dzień tak na oko 50% że ci wymuszą skręcając w poprzeczną.

Sam mam pulsujące
@dybligliniaczek: Zgadzam się w 100%. Ostatnio kilka razy widziałem też ludzi którzy zrobili z siebie i rowerów jeżdżące choinki i jeżeli taki setup jest zrobiony z głową to nikogo nie oślepia.

Niestety tak jak piszesz, bez jakiegoś pulsującego/migającego światła z przodu w nocy w mieście kierowcy kompletnie nie widzą rowerzystów. Miesiąc temu zrobiłem test gdzie używałem tylko głównego światła i to był dramat.
szczerze mnie to wali, ja oślepnę od tych mrygaczy, zamontujcie sobie boczne czerwone mrygające, albo uruchamiajcie je tylko gdy przekraczacie skrzyżowanie


@Kolsky: Źle ustawione światło oślepia, niezależnie od tego czy miga czy nie. Jak ktoś ma latarkę zamiast lampki to wali po oczach i tyle. Jak ktoś nie ma trybu pulsowania tylko strobo to też jest słabe. Jak jest mokro to światło się odbija od wszystkiego i bardziej razi. Czasami nawet
Pobierz dybligliniaczek - > szczerze mnie to wali, ja oślepnę od tych mrygaczy, zamontujcie s...
źródło: comment_1638485373T3knuigpJ1qhOa4eVwgsoz.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kolsky: kup sobie jakieś okulary do jazdy nocą a nie próbuj naprawiać świata za pomocą wykopu, to się nie uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ludzi którzy używają migającego białego światła z przodu roweru powinno się wyłapywać i kierować do obozów.


@Kolsky: a moze wystarczy celowac w ulice, nie pomyslales o tym? ja uzywam, tak gdzies 3-5 po poludniu w ruchu miejskim swiatla gwno daja, i tak cie nie widza.
@rafalkosnozawszenapropsie: Są światła, które jak się odpali, to kierowcy wyłączają długie ;) Generalnie są przewidziane do jazdy w nocy po lesie. W mieście mają dwa zastosownaia - na chwilę na wałach - dużo ludzi bez świateł ze zwierzętami i brak oświetlenia oraz na tych którzy myślą, ze takich można używać cały czas wycelowanych w górę. Bardzo szybko daje do zrozumienia dlaczego nie warto.
Pobierz apo - @rafalkosnozawszenapropsie: Są światła, które jak się odpali, to kierowcy wyłąc...
źródło: comment_16385733629WY9u68D4IoUaGYnNgpZqf.jpg