Wpis z mikrobloga

Zrobiłem błąd i pierwszy raz od miesięcy włączyłem "Fakty".

1) Polska:
- ujęcie z kostnicy, facet w kombinezonie zamyka drzwi, w środku biały worek z ciałem
- ludzie umierają, zatrważające statystyki
- ujęcie z krematorium, drewniana trumna wjeżdża w buchający ogień ("73-latek nie miał żadnych szans")
- skandal! Niedzielski i Andruszkiewicz zamiast dokręcić śrubę, informują że w lubelskiem i podlaskiem spada liczba zachorowań/zgonów!
- ponownie ujęcie z kostnicy, pod innym kątem, biały worek z ciałem w środku.

2) Świat:
- Angela i Olaf zgodni - trzeba dokręcić śrubę i wprowadzić przymus szczepień
- Ursula z mównicy: aż 1/3 Europejczyków niezaszczepiona, trzeba pomyśleć o ostrzejszych rozwiązaniach
- Omikron jest już w całej Europie (w tle mapa Europy pomalowana na krwistoczerwono)
- szef Pfizera (!) w wywiadzie dla BBC: wydaje się że coroczne szczepienia na COVID przez wiele następnych lat to konieczność.

3) Emocje:
- "Błagam was, szczepcie się" - pani Patrycja z Legnicy tego nie zrobiła i dopadło ją porażenie mięśnia twarzowego po COVID. "A dlaczego się pani nie zaszczepiła?" "Nie wiem, naprawdę nie wiem... to chyba przez to że wyłączyłam telewizor, tak jak mówili"
- "Szpital Południowy w Warszawie: na 300 covidowych łóżek 300 zajętych"
- Pani Bogusława: "Ludzie szczepcie się, to jest wóz albo przewóz. Ja chciałam być mądrzejsza, ja nie chciałam do szpitala, dopiero za trzecim razem mąż musiał zadzwonić po karetkę, mało brakowało". *

*Cytaty z pamięci. Ale nie, z tym telewizorem to nie żart.

#koronawirus
Pobierz Dutch - Zrobiłem błąd i pierwszy raz od miesięcy włączyłem "Fakty".

1) Polska:
- ...
źródło: comment_1638473574wAy3axN2TlZXjGrdP79aNo.jpg
  • 25
"Błagam was, szczepcie się" - pani Patrycja z Legnicy tego nie zrobiła i dopadło ją porażenie mięśnia twarzowego po COVID.


@Dutch: Zaszczep się, mój przypadek należący do znikomego odsetka wystąpień zakażenia powinien być dla ciebie wystarczający, szurze! Błagam, masz mnie ratować przed skutkami mojej głupoty (?)!

Ciekawe, czy zdają sobie sprawę z tego, iż podawanie takich przypadków jest jak machanie bronią obosieczną. XD
@chigcht:

przypałby się ktoś kto by robił codzienny skrót propagandowych fatków TVN (tak jak było w przypadku TVPiS)

Chyba ktoś próbował dzisiaj na głównej. TVP vs. TVN czy coś w ten deseń :)
@Murasame:

Śmiesznie jest pisać takie rzeczy na wykopie.

Ogólnie jest śmiesznie. Łamane przez "strasznie". Od 2 lat.

Czerpiesz informacje z gorszego syfu niż telewizja.

Misiu mój Ty mangowy, a skąd Ty wiesz, skąd ja czerpię informacje? :) Na początek zajrzyj pod "Opublikowane" na moim profilu.