Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki.

Zaczynają spływać do nas pierwsze zdjęcia weryfikacyjne paczek, dlatego chcielibyśmy Wam przypomnieć, jak powinno wyglądać poprawnie wykonane zdjęcie.

1. Na zdjęciu musi być widoczna karteczka z loginem ODBIORCY oraz aktualną datą.
Dlaczego? Ponieważ zdarzały się przypadki, kiedy uczestnicy próbowali się weryfikować zdjęciami paczek z ubiegłych lat.
2. Na zdjęciu musi być widoczny, w zależności od formuły, list lub wiadomość do odbiorcy. Nie wymagamy, żeby była widoczna cała treść, jednak widoczny fragment musi umożliwiać stwierdzenie, że list/wiadomość spełnia wymagania (zwłaszcza w formule plus, że list jest faktycznie listem).
Dlaczego? Ponieważ co roku zdarzają się próby weryfikacji pustych kartek lub jednego zdania zamiast listu.
3. Zdjęcie musi ukazywać elementy paczki PRZED pakowaniem.
Dlaczego? Ponieważ co roku dostajemy kilka zdjęć weryfikacyjnych paczek po zapakowaniu w ozdobny papier. Ze smutkiem musimy je odrzucać, ponieważ takie zdjęcie nie umożliwia nam sprawdzenia czy paczka spełnia wymagania zabawy.
4. Ułożenie przedmiotów musi umożliwiać ich identyfikację.
Dlaczego? Podczas weryfikacji szacujemy wartość paczki, a także sprawdzamy czy nie zawiera ona przedmiotów wykluczonych przez odbiorcę oraz (w formule plus) czy zawiera ona spersonalizowane elementy. *Zdjęcie zawartości w kartonie lub przedmiotów ułożonych jeden na drugim nie umożliwia weryfikacji!*
5. Zdjęcie musi być wykonane w dobrej jakości.
Dlaczego? Podobnie jak wyżej – zbyt ciemne, prześwietlone lub rozmyte zdjęcia nie umożliwiają identyfikacji przedmiotów oraz weryfikacji paczki.

Dodatkowo w polu „Dodatkowe informacje dla weryfikującego” możecie opisać zawartość paczki oraz na czym polega personalizacja, jeśli nie jest ona oczywista lub bazowaliście na dodatkowych informacjach (innych niż opis).
Poprawnie wykonane zdjęcie oraz dodatkowe informacje to gwarancja szybszej weryfikacji. Pamiętajcie, że w tym roku mamy do zweryfikowana 678 paczek, więc Wasza współpraca przy weryfikacji jest bezcenna.
Więcej informacji znajdziecie w naszym FAQ: https://wykopaka.pl/faq#verification-photo-info

Pozdrawiamy – ekipa wykoPAKI
#wykopaka
wykoPAKA - Cześć Mirki i Mirabelki. 

Zaczynają spływać do nas pierwsze zdjęcia wer...

źródło: comment_16384647716TcSSQzCwSPl0Mmi7H7tGO.jpg

Pobierz
  • 30
jest list na górze readme.txt


@KamDG: Może jest, a może nie ¯\_(ツ)_/¯

Nie wymagamy, żeby była widoczna cała treść, jednak widoczny fragment musi umożliwiać stwierdzenie, że list/wiadomość spełnia wymagania (zwłaszcza w formule plus, że list jest faktycznie listem).
@nika_blue: pewnie, że można. Ale też nie możemy wszystkich paczek weryfikować osobiście i odprowadzać nadawców do paczkomatu/na pocztę, żeby na pewno nadali paczki ;) Jeśli ktoś włoży trud w przygotowanie paczki zgodnej z zainteresowaniami odbiorcy, która przejdzie weryfikację i przygotuje list, to szansa na to, że nas oszuka jest moim zdaniem bardzo mała (i to też pokazuje statystyka z 3 edycji zabawy).