Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

Nadchodzi #olimpiada zimowa organizowana w Pekinie, więc Bank Ludowy Chin 中国人民银行 wydał monety okolicznościowe. Każdy obywatel mógł zapisać się (przez internet) na 20 zestawów (po 2 monety), a następnie tydzień później odebrać je w wybranym oddziale banku komercyjnego. Monety są o 5 juanowym nominale. Jedna z nich jest z niebieską "wstawką".

Tym razem limit nie wyczerpał się tak szybko. Zapis na monety udało mi się uzyskać w pobliskim oddziale banku rolnego 农民银行 aż po godzinie od rozpoczęcia.

Trzy miesiące temu znacznie większym zainteresowaniem cieszyły się monety wydane na 100 lecie komunistycznej partii Chin 中国共产党. Wtedy nominałem było 10¥, a limit wyczerpał się w kilka sekund. Zdjęcie w komentarzu

#numizmatyka #chiny #swiat #monety #ciekawostki #sport
matiwoj11 - #matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

Nadchodzi #olimpiada zimo...

źródło: comment_16384373429CHWFk9rKjUqQRFOgLkJSu.jpg

Pobierz
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matiwoj11: co oznacza te 648 punktów? Z jakiej punktacji startowałeś? Za co dostałeś punkty, a za co straciłeś?
Serio może tak być, że ktoś monitoruje co piszesz na wykopie i mógłbyś mieć z tego powodu problemy (zakładając, że wśród wykopków nie znajdzie się żaden down, który doniesie)?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matiwoj11: jeszcze jedno pytanie, które mnie frapuje od dawna. Usługi google mają bana w chrl, ale iphone, który rzekomo jest niedozłamania sprzedaje się tam najlepiej, ma wyniki lepsze niż producenci androidów. Jak to wytłumaczyć? Czy rząd chiński ma jednak dostęp do danych na iphonach?
@sssabae

co oznacza te 648 punktów?

W niektórych wypożyczalniach samochodowych można wynająć samochód bez depozytu mając więcej niż 550 punktów, a w innych 600.
Jeśli dobrze pamiętam to od 500 można wynajmować powerbanki bez wpłacania 100¥ kaucji.

Nie pamiętam z jakiego progu startowałem. Wiem, ze znajoma z Indonezji miała kiedyś mniej niż 500 punktów (i to była jedyna osoba, którą znałem z tak niskim progiem).

Ten social credit działa na zasadzie rozbudowanego
@matiwoj11: jest nawet lepiej, Apple Store z chińskiego na jakikolwiek inny można zmieniać na tym samym Apple ID, zmieniając region w ustawieniach płatności i dane karty bankowej z karty chińskiej na polska (i odwrotnie). Ja się często przełączam z polskiego na chinski, bo na chińskim jest zazwyczaj taniej.