Wpis z mikrobloga

Ej jak to jest z tymi kredytami? Bo jeśli to ma tak wyglądać że Wy bierzecie kredyty, a potem MY mamy je wspólnie spłacać swoimi oszczędnościami za pomocą inflacji, to ja pierole, też jutro jadę do banku. Polacy to banda roszczeniowych idiotów, która leczy brudasów a sami umierają w kolejkach do lekarza, okradają i plują na siebie wzajemnie a potem udają ofiary. Nie mam kredytu i nie zależy mi na cierpieniu kredyciarzy, ale nie wydaje wam się że takie pobłażliwe traktowanie nauczy ludzi jeszcze większej nieodpowiedzialności? Nauczą się że za błędne decyzje nie trzeba ponosić konsekwencji. Wiem że będzie w uj minusów bo sporo frustratów którzy nie chcą mieszkać z mamą ( ͡º ͜ʖ͡º) się udziela, ale jeszcze kilka tygodni temu śmiali się że inflacja zjada im kredyty.
#inflacja #polska #ekonomia #kredythipoteczny #nieruchomosci
MateuszWajchePrzeloz - Ej jak to jest z tymi kredytami? Bo jeśli to ma tak wyglądać ż...

źródło: comment_1638390266fYTrAgYo2dTrSYnQyx1k2r.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@MateuszWajchePrzeloz:
Mowisz o Polsce, Polakach, skad ten jad?

Inflacja październik / Stopy procentowe listopad:
_______
Estonia 6,80% 0% Litwa 8,20% 0% USA 6,20% 0,25, Niemcy 4,60% 0% Czechy 4,80% 2,75% Irlandia 5,10% 0% Bułgaria 5,20% 0% Luksemburg 5,30% 0% Belgia 5,40% 0% Hiszpania 5,40% 0% Łotwa 6% 0% Polska 6,40% 1,25% Rumunia 6,50% 1,75% Wegry 6,60% 2,10%
  • Odpowiedz
@MateuszWajchePrzeloz: To jest już jakaś psychoza maniakalna na wykopie. Polacy są najgorsi we wszystkim: nie potrafią jeździć samochodem, gotować, wychowywać dzieci, robić filmów, uprawiać sportu a teraz nawet nie potrafią brać kredytów. Jak się obniży stopy do zera to, #!$%@?, ludzie będą brać kredyty. Wszędzie na świecie. Po to te stopy są, tak się kreuje pieniądz. A rządy, nie tylko nasz, chciały więcej pieniędzy na rynku żeby łagodzić skutki pandemii. Jeżeli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MateuszWajchePrzeloz: Przy inflacji większej niż stopy procentowe zarabiasz na kredycie. W skrajnej sytuacji hiperinflacji spłacasz kapitał jedna pensją. Tak to działa. Jak pieniądz traci na wartości, a ty go od kogoś pożyczyłeś to Twój zysk.
  • Odpowiedz
@Mirkosoft no to po co ten płacz o podnoszenie stóp? Przecież one nawet nie wróciły do poziomu sprzed pandemii a zewsząd słychać kwik i wycie kredyciarzy ¯_(ツ)_/¯ a jeszcze kilka tygodni temu ci ludzie śmiali się na mirko jak ktoś pisał że będą podwyżki, bo Glapiński powiedział że nie będzie hehe. Teraz ta banda nieodpowiedzialnych idiotów która sama doprowadziła do tej sytuacji, chce żeby problem rozłożyć na całe społeczeństwo- przecież to absurd.
  • Odpowiedz
@MateuszWajchePrzeloz: Jasne, że banki chcą zarabiać. Jasne, że przy takiej inflacji będą podnoszone stopy procentowe. Jasne, że całościowy koszt kredytu będzie ogromny i każda rata będzie spłacać tylko odsetki a spłata
kapitału będzie stała w miejscu. Są warunki konieczne żeby taki scenariusz zrealizować: Musisz mieć dalej pracę (co w przypadku mega kryzysu nie jest w cale oczywiste), musisz dostawać podwyżki inflacyjne częściej niż przeliczanie kredytu (co 3 miesiące / 6 miesięcy)
  • Odpowiedz
no to po co ten płacz o podnoszenie stóp?


@MateuszWajchePrzeloz: A gdzie masz ten płacz? Bo ja widzę na tym tagu 90% wpisów wieszczących katastrofę, i krytykujących albo nabijających się z każdego kto posiada kredyt. A z narzekaniem na podnoszone stopy widziałem dosłownie jeden wpis w ciągu ostatniego miesiąca. Który nie spotkał się z pozytywnym odbiorem. Jak ktoś ma kredyt i mu obniżają stopy to się cieszy, a jak mu podnoszą
  • Odpowiedz