Wpis z mikrobloga

@sasik520: zaćmienie, coś o nexusie mi się pomieszało
Nie kwalifikujesz % prac do IP BOX
tylko wydzielasz kwalifikowane IP i do tego dopisujesz przychody i koszty
Najlepiej zadbać o dodatkowy papier że kasa z faktur jest cała za prawa autorskie i można dać 100%
@michoopro: myadvice.pl i mentzen.pl. Nadal jestem na etapie uzyskiwania interpretacji podatkowej bo w pierwszym podejściu KIS wykręcił się od odpowiedzi i kazał mi sobie samemu odpowiedzieć
u obu na raz? A jeden nie wystarczy? Nie rozumiem tego co odwalił KIS, sam miałeś sobie odpowiedzieć? A masz jakiś tip dla kogoś kto dopiero zaczyna walkę? od razu mentzen.pl ? ile kosztuje u nich przeprowadzenie procesu od początku do końca?
@michoopro: Nie, wypytywałem w 2 miejscach ale interpretacje robię z u mentzena. Poprostu upewniałem się w drum miejscu czy na pewno jest ok i jakie są pułapki i czy mogę poprawić zysk z tej operacji

A ta interpretacja to wygląda tak że piszesz że szczękasz, merdasz ogonem, mieszkasz w budzie, aportujesz, wylizujesz miskę i na koniec pytasz czy możesz skorzystać z ulgi przewidzianej dla psa. A oni w odpowiedzi pytają się
@zibizz1: A czy ta dzisiejsza wygrana Mentzena nie powinna pomóc Twojej sprawie? A nie jest tak że oni są już przewrażliwieni na jego punkcie i lepiej byłoby skorzystać z innej kancelarii, byle nie pierwszej lepszej?
@zibizz1: a orientowałeś się jak to jest z tymi podpisami od zleceniodawcy pod raportami potwierdzającymi jaka część to była sprzedaż praw autorskich ? W sensie widzę, że napisałeś że olałeś, ale czy dowiadywałeś się wcześniej czy można olać i faktycznie to nie jest wymagane.
Bo też dostałem takie info od Mentznena że to trzeba, ale wydaje mi się to krzywe uderzać do byłego klienta i kazać mu drukować i podpisywać kilkanaście
@czohracz: no krzywo, ale spisz spokojniej. Ja miałem plan to sobie załatwić jak juz bede miał interpretacje zatwierdzono, jak narazie mam kontakt ze wszystkimi zleceniobiorcami.
ak, mi doradca podesłał taki wzór jaki zleceniodawca ma mi podpisać żeby dupa była bezpieczniejsza, ale tego nie zrobiłem


@zibizz1: Mentzen Ci to podesłał? Podzielibyś się tym? Czyli rozumiem finalnie wliczyłeś całe 100% do praw autorskich (też z Mentzena korzystam)?