Wpis z mikrobloga

W czym Polska jest według was TOP na świecie. Według mnie Polska jest:
-TOP w metodach płatności
-TOP w poczuciu bezpieczeństwa na ulicach
-TOP w ilości ataków terrorystycznych(w sensie że mało)
-TOP produkcja żywności, ilość oraz jakość.
-TOP "produkcja" dobrych pracowników

Moje przemyślenia oparte są wyłącznie na moich subiektywnych opiniach. A jakie są wasze opinie?

Pomijamy tutaj aspekty w czym jest najgorsza bo braknie tuszu w serwerach
b.....l - W czym Polska jest według was TOP na świecie. Według mnie Polska jest:
-TO...

źródło: comment_16382672669g0LRoYSty1JNL6FogFjUG.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@bobikufel: Wypowiem się z perspektywy Śląska i na bazie mieszkania w Danii i Nowej Zelandii przez sumarycznie 4 lata + kilka 2 tyg. wyjazdów na Tajwan, USA, Hiszpania. Jako top nie mam na myśli pierwszego miejsca, ale na tyle wys., że uważam, że właściwie nie musi być już lepiej.

Top obsługa bankowa, płatności.
Top chleb, słodycze, wędliny, mięso.
Top przesyłki (InPost i podobne).
Top dostępność gór, jezior i morza.
Top usługi
  • Odpowiedz
@bobikufel: Z jedzeniem ogólnie to bywa różnie, ale na pewno mamy bardzo dobre pieczywo. Bułka czy kromka chleba jest integralną częścią kanapki, a nie częścią do trzymania sera. W każdej polskiej piekarni i teraz to właściwie w prawie każdym markecie dostaniesz chleb z chrupiącą, przyrumienioną skórką. Na zachodzie w większości chleb jest bardzo sztuczny, często z bardzo miękką skórką. Do tego data przydatności do spożycia długa, a chleb nie czerstwieje tylko
  • Odpowiedz
w sensie tanich inżynierów robiących to samo co na zachodzie za 1/4 zachodniej pensji, jeszcze do tego całując w stópki?


@Iskaryota: Polscy inżynierowie nie robią nawet 1/4 tego co ci z zachodu. Żadnego automotivu, żadnych elektrowni atomowych, nie mówiąc o tokamahach, żadnego high techu. Moim zdaniem za to co robią to i tak za dużo zarabiają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bobikufel: -TOP w metodach płatności - zgadza sie absolutny TOP w bankowosci
-TOP w poczuciu bezpieczeństwa na ulicach - nie zgadzam sie zalezy gdzie i o ktorej
-TOP w ilości ataków terrorystycznych(w sensie że mało) - zgadza sie, nie ma komu
-TOP produkcja żywności, ilość oraz jakość.- nie zgadzam sie, kraje południowe takie jak Włochy bija nas na głowę
-TOP "produkcja" dobrych pracowników - hindusi sa 4x tańsi :P
  • Odpowiedz
@Iskaryota: potwierdzam (,) Chciałoby się zrobić coś fajnego póki ma się młodzieńczy zapał to nie, bo albo nie ma na to popytu w PL przez co nie ma możliwości, albo to za drogie w wykonaniu, albo za bardzo innowacyjne. Branża konstruktora to dramat, szczególnie że pensje stoją w miejscu, a inflacja szaleje.
  • Odpowiedz
Żadnego automotivu


@Chris_Karczynski: co? To trochę dziwny argument. Niezawodność jednego z najpopularniejszych silników benzynowych (1.6 t-gdi) grupy Kia/Hyundai to zasługa pracy polskich specjalistów.
  • Odpowiedz