Wpis z mikrobloga

Ile płacicie miesięcznie wszystkich opłat związanych z miejscem postojowym w hali garażowej?

Ja za wynajem do tej pory płaciłem 180 zł miesięcznie w #krakow i myślałem, że mając swoje miejsce będę płacił co najwyżej 40, maks. 50 zł miesięcznie. Trochę mi kopara opadła jak dostałem naliczenie z administracji na 100 zł miesięcznie. Tym bardziej, że w budynku, w którym wynajmuję jeszcze miejsce opłaty za utrzymanie to 22 zł/m-c. OK, w nowym budynku mam jeszcze gniazdko, jakieś wentylacje, no ale kurcze, aż 100 zł? Do tego jeszcze podatek od nieruchomości.
#mieszkanie
  • 18
@Drmscape2: U mnie 150 zł/msc, aczkolwiek cały czas miejsce nie jest jeszcze "moje", bo późno były założone KW i czekam na formalności... To jest więc taki "czynsz deweloperski" za miejsce.

Z tego co widzę to wielu sąsiadów liczy na to, że po przeniesieniu własności będzie taniej, ale z tego co widzę po rozliczeniach dewelopera to małe szanse są na to - w tą cenę miejsca wliczone są koszta utrzymania całej hali
@Drmscape2: i tak szczerze to jeszcze zależy jak duże są miejsca bo od metrażu są liczone opłaty... więc u każdego powinna zostać dodana ta informacja inaczej opłata jest gówno warta. U mnie przy tym miejscu za 54 zł jest 12 m2 i do tego dojdzie podatek, przy tym za ponad 80 zł jest ~18m2