Wpis z mikrobloga

Zrobiłem test wczoraj i dziś o 6 rano pojawił się w IKP wynik negatywny a o 10 dostałem SMS ze przebywam na kwarantannie. Po negatywnym wyniki testu kwarantanna powinna się zakończyć od razu. Moje pytanie czy mogę wyjść z domu i zignorować tego SMS?
#koronawirus #kwarantanna
  • 17
  • Odpowiedz
@graf_zero: i właśnie na czas testu dostałem kwarantannę. Na stronie ministerstwa jest info ze negatywny wynik zwalnia mnie z kwarantanny a tu po 4h dalej dostałem SMS ze mam kwarantannę. I teraz pytanie czy mogę to olać i normalnie wyjść do miasta i do pracy
  • Odpowiedz
  • 0
@GumaMambaPl: ogólnie to nawet jakby pozytyw był to możesz wyjść z domu bo kwarantanna nie ma podstawy prawnej tak ogólnie


@Jurigag lubię takie komentarze. Zawsze sobie wyobrażam jak taki wykopek jest zatrzymywany na ulicy przez policjanta i pewny swoich praw mu odpowiada:
- Dobrze panie władzo. Już zakładam maseczkę.
  • Odpowiedz
@graf_zero: W którym miejscu mogę to sprawdzić? Bo albo to ikp jest słabo zrobione albo ja nie ogarniam. Normalnie info o kwarantannie i wyniku testu pokazywało mi się na głównej ale tylko raz na kilka logowań. Jak się wyloguje i zaloguje ponownie to na głównej ani w wiadomościach nic nie mam. Nawet wyniku testu
  • Odpowiedz
  • 0
@GumaMambaPl ja bym się nie przejmował wiadomością. U teściów była ta sama sytuacja jakiś czas temu. Tylko oni dostali kwarantannę w systemie od poniedziałku, a dowiedzieli się o tym we wtorek (tak szybko działają te powiadomienia SMS). Poszli na testy i kwarantanna wieczorem zdjęta. Bez żadnych potwierdzeń, tylko na podstawie wyniku testu na stronie epacjent
  • Odpowiedz
@GumaMambaPl: Tak jak piszesz, kwarantanna jest zdjęta automatycznie po otrzymaniu negatywnego wyniku i można wychodzić z domu. Warto wziąć pod uwagę, ze np. aplikacja Kwarantanna domowa czy automat z sanepidu informują z dużym opóźnieniem o zniesieniu kwarantanny (po kilku godzinach od otrzymania wyniku w IKP).

A propos wyjścia do pracy, to w systemie PUE ZUS nie ma informacji, o której się skończyła kwarantanna, tylko są podane obowiązujące dni. Nie wiem jak
  • Odpowiedz