Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #downsizing
Pierwszy popularny silnik "downsizingowy" 1.4 TSI ma już 15 lat. Potem pojawiały się inne motory różnych producentów. Mogą się wypowiedzieć osoby użytkujące te bardziej leciwe auta (+/- 10 lat) z takimi motorami? Jaki przebieg? Jakie awarie i ogólna usterkowość auta? Jakie realne spalanie? Jestem zwolennikiem LPG, ale jednocześnie widzę niewiele ciekawych aut z okolic 2010r z w miarę mocnymi silnikami pod LPG i w miarę długimi przełożeniami pod trasy. Więc pewnie przyjdzie moment, że pozostanie mi do wyboru diesel lub coś z bezpośrednim wtryskiem i turbo.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SynuZMagazynu: No spala ile spala, mi też 1.8TSI (Leon II) moze spalać 7 jak zamiast gazu używam grawitacji, ale samochód jest po to, zeby nim jezdzic i realnie spala 9-10.
Moze zabrzmi to jakoś nowobogacko, ale ani 20 letnie auto ani skoda fabia nie jest dla mnie targetem, każdy szuka czegoś innego.
  • Odpowiedz
ale samochód jest po to, zeby nim jezdzic i realnie spala 9-10.


@Azunoth: niech spala, ale bardziej trujesz planetę ziemię niż ja swoją Skodą, no dobra, chyba, że ilość spalania nie ma znaczenia przy dpfach może, nie wiem, dobra narka
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: Co ty gadasz czlowieku :D

Moze jak tak liczysz punkty to ja Cie tez podliczę.
1. Pomyliłeś TDI z SDI, to jest raz, nie o tym rozmawialiśmy, to zupełnie inna charakterystyka pracy 3:1
2. Stary kopciuch bez filtracji spalin i spełniający jakies normy sprzed 20 lat Twoim zdaniem mniej truje planete? Otóż... Nie. 3:2
3. 90km przy tej masie samochodu daje zerowy komfort i bezpieczeństwo jazdy, jak jedziesz 60km/h
A.....h - @SynuZMagazynu: Co ty gadasz czlowieku :D

Moze jak tak liczysz punkty to...

źródło: comment_1638193408UnYZRRVLgmqvfuJi3H8hET.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
1.9 ma spalanie nawet 3, 7 litra a te twoje śmieszne HDI pewnie spalają 7 litra minimalnie i pewnie dpfy masz też wycięte więc już 2:0 dla mnie


@SynuZMagazynu:

Octavia 90 KM, średnie spalanie
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu:

te dane są może zawyżone, moja slx skoda miewa nawet 3,3 spalania,


Tam nic nie jest zawyżone. To są rzeczywiste dane na temat spalania, Niemcy nie sadzą bajek jak to 1.9 TDI w Octavii pali 3,3 litra, bo to abstrakcja - tyle to może ten silnik spalać jak się jedzie 50 km/h na piątce i bez dotykania
  • Odpowiedz