Wpis z mikrobloga

  • 0
@karix98 wersja acapella Young Leosi krąży po internecie, a instrumental to wziąłem z jakiegoś karaoke, ale nie wiem czy to nie jest oryginalny podkład czasami, bo całkiem dobra jakość. Tylko że kompresja trochę dźwięk popsuła. No a w samym programie to nie ma filozofii, wrzuca się obie ścieżki i dopasowuje tempo, żeby to ze sobą grało. W przypadku szklanek tempo to 125 bpm, a akcent to coś około 140 bpm. W moje
  • Odpowiedz
  • 0
@karix98 a faktycznie, zapomniałem o tym. Ale to bez żadnej filozofii. Zwykłe pocięcie ścieżki i ustawienie dalej w playliście w FLu (narzędzie slice pod alt+c). I to samo z refrenem zrobiłem, bo go pod koniec skopiowałem, żeby pasowało do bitu. Sam bit też w kilku miejscach pociąłem i dopasowałem do Leosi, ale jak już tempo jest ogarnięte to też żaden problem, bo się wszystko ładnie dopasowuje do krateczek w playlist
  • Odpowiedz
@karix98: w kilku miejscach, chociażby na początku, wyciąłem jedną sekwencję bo by Leosia wchodziła na bit dopiero w 30 sekundzie, a to trochę za późno, bo się słuchacz nudzi już na samym początku, a tak to zaczyna lecieć w 14 sekundzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą później też musiałem nieco dostosować, żeby to pasowało do siebie wszystko. Nie jest tak, że to po prostu sobie leci i
Onkologia - @karix98: w kilku miejscach, chociażby na początku, wyciąłem jedną sekwen...
  • Odpowiedz
  • 0
@karix98 to próbuj, Leosia pasuje do wielu rzeczy, np. wczoraj się bawiłem zanim zrobiłem to powyższe i połączyłem z bitem "dla prawdziwych dam" od Gangu Albanii i wyszedł fajny banger, ale porzuciłem ten pomysł, bo bit był w słabej jakości. Tylko trzeba mieć program odpowiedni i tyle.
  • Odpowiedz
@Onkologia: a jak zmienić prędkość konkretnej melodi? bo do pasowac tempo w sensie zrobić takie same w obu utworach to ez a jak bym chciał konkretne miejsce podkręcic zeby było szybciej?
  • Odpowiedz
@karix98: w FL Studio, jak klikniesz w dźwięk jakiś dźwięk to masz coś takiego jak "time stretching" i masz różne tryby, np. stretch i auto i pokrętło "time" obok tego, a jakbyś chciał rozciągnąć konkretny fragment, to musisz to wyciąć w edisonie i potem przeciągnąć do playlisty, bo inaczej się rozciągnie cały plik. Na YT pewnie jest masa tutoriali, to szukaj pod frazą "sampling"
  • Odpowiedz
@karix98: w prawym górnym rogu w edisonie jest ikonka co się nazywa "drag" i po prostu przeciągasz na playlistę, albo gdzieś obok powinna być opcja od razu "send to playlist"
  • Odpowiedz
@Onkologia: sprobuje, nie wiem moze sobie dobrałem zly beat ale faktycznie zmienia mi calosc a nie kawałek mimo ze go pociąłem na tracku, to w edisonie musiałbym ciąc ja #!$%@? xd, #!$%@?
  • Odpowiedz
@karix98: generalnie to fajna jest też opcja "detect tempo". Wtedy procedura jest taka, że wrzucasz najpierw jeden plik audio na playlistę, np. podkład. Potem dwa razy i wyskakuje to okienko edycji i na dole masz podgląd widma i wtedy klikasz prawym -> detect tempo -> 75 to 150. W przypadku Zenka mi wychodzi dokładnie 139.858. Teraz w okienku ustawiasz "mode" w time stretching na "auto". Teraz możesz sobie dowolnie sobie tempo
  • Odpowiedz
@Onkologia: ja zrobiłem tak ze wrzuciłem podkład i Leosie i wtedy odpaliłem tą sciezke lewym i tam jest detected tempo nie no i zaproponował mi 130 i przestawiły sie oba na raz , Leosi i podkład w tym przypadku sie troche rozciągneło ale nie czuć roznicy w wysokosci tempie czy cokolwiek, o tym co mowiles time stretching to dopiero wtedy czuc ze ta leosia #!$%@? szybciej ale nie wiem czy to
  • Odpowiedz