Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy build na Jenkinsie wywala ci się na teście, który napisałeś, mimo że "u ciebie działa". Desperacko szukasz możliwości błędu, ale wykluczasz wszystko. W akcie totalnego wkurzenia wchodzisz zdalnym pulpitem na komputer z odpalonym Jenkinsem, stawiasz grunta, odpalasz projekt, przeglądarkę, konsolę żeby zobaczyć co jest nie tak - a tu test przechodzi. Odpalasz builda - wysypuje się :/ akurat musiałem wyjść, ale już czuję, że sobie z tym trochę powalczę jutro... #programowanie #jenkins ##!$%@? #czemutoniedziala
  • 10
  • Odpowiedz
@Marmite: a może niestabilność testów? ;> - swego czasu, dużo czasu w pracy poświęcaliśmy na to, aby testy #!$%@?ące się pod CI (również Jenkins) poprawić, mimo, że u nas lokalnie wszystko hulało elegancko - maszyny CI #!$%@?ły tak szybko, że zła synchronizacja w testach wychodziła na wierzch.
  • Odpowiedz
@calka: (#) Nie chodzi o niestabilność, Jenkins po prostu wyświetla przy tym teście "failed", mimo że i u mnie lokalnie ten test przechodzi i jak zalogowałem się na komputerze na którym chodzi Jenkins i tam odpaliłem to też przeszło. Wesoło, co? :<
  • Odpowiedz
@calka: (#) W sensie skąd Jenkins wie, że test przeszedł a kiedy że nie? Dobre pytanie, bo tego nie wiem, ogólnie w tym siedzę dopiero od paru dni. Ale to jest dobry trop, może ten mój runner wyświetla że jest ok, ale Jenkins to chyba odpala w jakimś angularowym wrapperze i może tam coś jest nie tak...
  • Odpowiedz
W sensie skąd Jenkins wie, że test przeszedł a kiedy że nie?


@Marmite: Jenkins: 1. czyta XMLa który wypluwa framework testujący*, 2. patrzy na error coda wszystkiego co odpalasz **

* zależy od plugina którego używasz do zbierania wyników

** zależy od rodzaju joba który sobie zestawiłeś

czyli ogólnie - zależy :)
  • Odpowiedz
@WolverinePL: od tego jutro zacznę - dowiem się w jaki sposob w tym konkretnym przypadku Jenskins dostaje wyniki i jak one wyglądają (i przede wszystkim czy w ogole Jenkins odpala ten sam runner, co ja - jesli nie, to zdebuguje tamten)
  • Odpowiedz
@Marmite: dokładnie zmierzałem do tego, o czym pisał @WolverinePL - często gęsto Jenkins źle parsuje wyniki test runnera. Z drugiej strony, może jednak padnięty test na CI to faktycznie padnięty test ;)
  • Odpowiedz