Wpis z mikrobloga

Miruny, od około 8 lat borykam się z nerwicą lękową i postanowiłem w końcu wziąć tego gada za pysk.
Byłem kilka dni temu u psychiatry, dostałem Brintellix, Medikinet i Senzop.

Po pierwszych kilku dniach stosowania w/w leków mam pewny dysonans poznawczy.
Jednocześnie jestem pod wrażeniem jak szybko poprawił/poprawia mi się nastrój po stosowaniu leków, a z drugiej strony boję się, że przeskoczę z dołka pt. "nerwica lękowa" do dołka "leki, bez których nie umiem żyć".

Oczywiście sprawcą całego zachodu jest Medikinet, bo Brintellix tak szybko by nie zaczął działać.

Więc mam pytanie odnośnie waszych doświadczeń z tym specyfikiem tzn. jak długo go już przyjmujecie/jak go odstawialiście i jak szybko rośnie na niego tolerancja?

Ogólnie jakieś wnioski i protipy co do samego specyfiku i życia z nim lub bez niego mile widziane.

#adhd #medikinet #metylofenidat #psychiatria #nerwica
  • 12
  • Odpowiedz
@loqurs: potem Ci wróci w ograniczonej formie, i od tego będzie coraz lepiej. Coś jak z odchudzaniem. Na początku spadasz 2-3 kg/tydzień, potem się zatrzymujesz a nawet lekko tyjesz a potem zjeżdzasz z wagą powoli. w psychotropach działa analogicznie
  • Odpowiedz
@loqurs: nwm, jak dla mnie dawanie medikinetu na nerwice to cos grubo nie tak. na zejsciu na pewno bedzie gorzej. ale ekspertem nie jestem.
niemniej po 15-30 tabsach bedzie grubo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ziom166: ok, a stosujesz medikinet?

@Niegodnik: psychiatra zapytał mnie czy zawsze jestem taki poddenerwowany, bo pocierałem dłonie. odpowiedziałem, że tylko w przypadku sytuacji stresujących, potem odpowiedziałem, że nie gubię rzeczy i raczej normalnie potrafię się relaksować, więc przeciwne odpowiedzi niżeli pasowałyby do kanonu adhd. niemniej jednak wspomniałem o ewentualnym przepracowaniu i niemożności skupienia się. też mnie to zaskoczyło jak zacząłem czytać jak działa i na co jest ten lek. co
  • Odpowiedz
@Niegodnik: tak podejrzewałem i jednocześnie spodziewam się, że nie będzie niedługo tak kolorowo jak teraz ale nie dobijaj ludzi, którzy ledwo kleją świat bez uszczypliwości innych ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Ja miałem depresje przez kilkanaście lat. Leki nie pomagały. W końcu okazało się, że mam ADHD. Zacząłem brać medikinet i concertę. Objawy depresji minęły.

Na początku działanie leków było silniejsze, później niektóre objawy wróciły. Ale pomogła l-tyrozyna.
  • Odpowiedz
@loqurs: co to za konował? Jedna wizyta i elo, od razu leki na adhd? Dostałeś oficjalną diagnozę? Bo diagnoza tego nie jest wcale taka prosta, wymaga przynajmniej kilku wizyt i porządnego specjalisty, a tu przychodzisz z domniemaną nerwicą lękową i ktoś na pierwszej zapisuje ci takie dragi? Test Diva chociaż rozwiązywałeś? Nie mówię że nie masz adhd ale to co napisałeś i dostałeś wygląda co najmniej dziwnie biorąc pod uwagę te
  • Odpowiedz
@kanbanos: no też mi to nie pasowało stąd moje pytanie tutaj. był tylko wywiad i recepta, wszystko zamknęło się w godzinę. dlatego planuję na dniach porozmawiać o tym z psychologiem, może coś oceni (tak, wiem, że oni nie mają pełnego pojęcia o lekach), a dodatkowo zapisać się na test MPPI-2 by otrzymać pełny opis od specjalisty.

na obronę samego leku i trafności diagnozy dodam, że rzekomo metylofenidat w dawkach terapeutycznych (obecnie
  • Odpowiedz
@loqurs: co do testu to nie wiem, specjalistą nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) znajdź sobie kogoś kto się specjalizuje w adhd, są tacy psychiatrzy i dopytaj lekarza
  • Odpowiedz
@loqurs: Prawdziwy specjalista przeprowadzi divę z Tobą. Wersja, z której korzystają lekarze nie jest ogólnodostępna. W internecie masz tylko starsze egzemplarze. Samemu możesz sobie przeprowadzić w ramach ciekawostki i sprawdzić, czy warto wgl iść w tę stronę.
  • Odpowiedz