Wpis z mikrobloga

Mam kumpele, która jest #damskiprzegryw Ma 32 lata, nigdy nie była w związku. Ma #tinder aktywnie kogoś szuka, ale nic z tego nie wychodzi. Dużo gadałyśmy o tym i nawet po pijaku mi powiedziała, że wygląd jest dla niej bez znaczenia, jedyne co chce to żeby była jakakolwiek nitka porozumienia z gościem, zauroczenie, podobne spojrzenie na świat. Ja wiem co mogłoby pomóc, ale te „porady” nie mogą mi przejść przez gardło. Znam ją 13 lat i nie umiem jej zranić, ale ona po prostu zachowuje się często na maksa odpychająco dla facetów. Dużo pije i to piwo, gdzie wiadomo, że po tym wzdyma i nie wyglada się super. Ubiera się aseksualnie, jakby szła pielić grządki. Jest często dość niemiła dla facetów, którzy nas zagadują - np jak idziemy do klubu i jakiś facet do mnie zagada to ona podchodzi i mówi że ja nie jestem zainteresowana. Koleś się wycofuje bo na #!$%@? mu kłopoty. A przecież mogłaby się przyłączyć do rozmowy coś pogadać, może on akurat jest w tym klubie z kolegą. Ogólnie jest do dobra opcja na poznanie kogoś nowego, jak nie ma super ciała to zawsze może kogoś zainteresować swoją osobowością. Jest taka pasywno-agresywna dla innych. Ja ją na przykład bardzo lubię, ale znam ją od młodych lat, teraz jest trochę zgorzkniała i inni widzą tą gorszą wersję. Żeby nie było to mimo że znamy się długo to nie jesteśmy takimi bliskimi przyjaciółkami, dlatego mam opory żeby z nią o tym rozmawiać.
Mam dylemat bo myśle że mała korekta jej zachowań mogłaby zdziałać cuda. Z drugiej strony rozumiem jej wersje „ma mnie pokochać taką jaką jestem” tylko że się z nią nie zgadzam. Ona uważa że inne dziewczyny są ładne a ona jedna nie - i to jest jedyny powód ze jest sama. Ale każda dziewczyna wie ile się robi żeby zainteresować faceta. Jak ja rozkochiwałam w sobie niebieskiego to stosowałam chyba każdy możliwy znany kobiecie trik. #logikarozowychpaskow #zwiazki
  • 120
Chociaż moim zdaniem ubiór to pewnie jest najmniejszy problem, a bardzij chodzi o to, że jest niemiła dla tych nowo poznanych osób. Jesli osoby bliskie to zauważają, to co moga myślec te, które nie wiedzą o niej nic, tylko widza tą odpychającą stronę? Popracowanie nad sobą i swoim zachowaniem to nie jest wyzbycie się siebie, tylko ulepszenie.


@blond_lok: sukienki, dekolt do pępka, szpachla, szpony za 150, rzeszy za 200? Bycie miła
sukienki, dekolt do pępka, szpachla, szpony za 150, rzeszy za 200?


@konopiapolska: ale zauważ, że tylko Tobie kojarzy się zadbanie o sobie z czymś takim. Nikt o tym nie wspomniał nawet.

Bycie miła dla ludzi których nie znasz jest ciężkie.


@konopiapolska: absolutnie nie. Wystarczy pamiętać, że ta osoba, która podchodzi i zagaja też ma stres, tez nie chce być olana/odrzucona/zrugana. Bycie miłym to nie jest nic ciężkiego.

Kobiety zwykle kreują
@konopiapolska: Ona jest w terapii od kilku lat i okresowo też na antydepresantach, z tego co mówi to inaczej byłoby z nią ciężko. Jest bardzo świadomą siebie osobą i oczywiście ma lepsze i gorsze okresy w życiu - jak każdy. Ja się poniekąd z tobą zgadzam, ale jeśli ona mówi że jedynym jej problemem w życiu jest brak faceta i to jest w zasadzie jedyny temat o którym mówi jak sie
Ona jest w terapii od kilku lat i okresowo też na antydepresantach, z tego co mówi to inaczej byłoby z nią ciężko. Jest bardzo świadomą siebie osobą i oczywiście ma lepsze i gorsze okresy w życiu - jak każdy. Ja się poniekąd z tobą zgadzam, ale jeśli ona mówi że jedynym jej problemem w życiu jest brak faceta i to jest w zasadzie jedyny temat o którym mówi jak sie upije to
@cynamonowazaslona: wiem właśnie. Najgorsze jest to że ona nie jest taka zawsze i dla wszystkich. W naszej grupce znajomych jest zazwyczaj uśmiechnięta, bezkonfliktowa. Ale mężczyźni bardzo ją krępują i włącza się jej wtedy mechanizm obronny w których jest dla nich po prostu niemiła, ostra i wykpiwająca.
@Aik-: bez przesady z tym żulem.
@blond_lok: właśnie mi się wydaje, że dużo nie trzeba żeby była inaczej postrzegana, wystarczy ze będzie dla
bez przesady z tym żulem.


@Lala-Sassy: no ok, ale wiesz o co mi chodzi, wystarczy że trochę o siebie zadba, zmieni garderobę na modniejszą, może bardziej pasująca fryzura (musi jakoś przyciągnąć tych gości), lepsza dieta, mniej alko, a co do charakteru to pewnie ktoś się znajdzie.
Tym bardziej że trochę późno się za to zabiera i z każdym rokiem będzie tylko trudniej.
@konopiapolska: Kurczę jak mi się niebieski spodobał to na każda randkę się zastanawiałam w co się ubiorę, kupowałam nowe ciuchy, chodziłam w szpilkach, robiłam paznokcie, mówiłam „miłym” głosem, śmiałam się z pierdół które gadał ( byłam nim zauroczona wiec w sumie mnie to śmieszyło wtedy), jak nawet lekko się z nim nie zgadzałam to zostawiałam to dla siebie, albo mówiłam o tym delikatnie. Czy nasz związek po 5 latach dalej tak
@Aik-: Tak wiem, trochę masz racje. Ona nie szuka modela ale bardzo jej zależy na fajnym dogadywaniu się z gościem, mimo to rzadko kiedy daje im szanse faktycznie pogadać (przynajmniej przy mnie). Z drugiej strony faceci są wzrokowcami wiec na moje też powinna od siebie dać trochę tego co oni potrzebują, nie mówię o robieniu z siebie szlaufa, ale chociażby wypracowanie bluzki czy zrobienie jakichś loków zamiast „koczka po domu” już
@pierogu: A co oznacza ten twój urok osobisty? Bo zakładam ze to nie jest to że odbija Ci się po piwie i ostentacyjnie pokazujesz znudzenie jak ktoś mówi? Ona nie jest wybredna. Naprawdę mali facetów się nią interesuje, na tinderze ma pary ale jak się umawiała to nie przychodzili.
@Lala-Sassy: wow, o co chodzi z tym miłym głosem? Tu nie wystarczy być po prostu miłym… jak dla człowieka? XD
Teraz nie chodzisz w szpilkach? Zastanawiam się czy facet nie czuje się dziwnie jak nagle ten miły głos znika i przestajesz chodzić w szpilkach, choć to uwielbiał.
Pod tym względem trochę Twoją koleżankę rozumiem - wolałabym nie zmuszać się do rzeczy, co do których wiem, że nie będą długoterminowe, bo nie
Jednak faktem jest, że facetom nie przeszkadza 'wredność' laski, o ile uznają ją za ładną czy tam atrakcyjną.


@pierogu Idealny przepis żeby zostać wyruchaną i zostawioną. Mężczyznom nie przeszkadza obrzydliwy, sukowaty charakter i #!$%@? ego jeśli nie planują z kimś spędzać zbyt dużo czasu a tylko mają potrzebę fizjologiczna
Ale mężczyźni bardzo ją krępują i włącza się jej wtedy mechanizm obronny w których jest dla nich po prostu niemiła, ostra i wykpiwająca.


@Lala-Sassy XDDD
Mężczyzna kiedy jest nieśmiały: poci sie, jaką się, nie umie złożyć zdania, patrzy w ziemię

Kobieta kiedy jest nieśmiała: jest niemiła, gardzi rozmówcą i kpi z niego, śmieje się

Pępki świata i płatki śniegu ha ha, ja się nie dziwię że nikt nie chce takich osob
@konopiapolska Masz #!$%@? w kosmos ego myśląc że jesteś oh ah zbyt inteligentna

Uważasz że bycie miłym to udawanie tylko po to żeby podobać się na tfu mężczyznom

Lepiej nikogo nie szukaj bo tylko mu zniszczysz życie, idź na terapie i wyleczy się z nienawiści do mężczyzn, pewnie wstrzykniętej przez feminizm
facetom nie przeszkadza 'wredność' laski, o ile uznają ją za ładną czy tam atrakcyjną.


@pierogu: Jeśli mówimy o szukaniu kobiet pod kątem niezobowiązującego ruchanka to może i masz rację. Jednak jeśli mówimy o związkach, to większość normalnych facetów odpuści sobie taką zgorzkniałą osobę. Ja np. lubię mieć w życiu dużo radości, lubię się śmiać, żartować, staram się mieć przez większość czasu pozytywne nastawienie do życia - i po co mi osoba,