Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Od lat spisuje budżet i lubię robić to szczegółowo. Lubię analizować dane z kilku miesięcy. Niestety nie mam aktualnie czasu na to. Robię to metodą Michała Szafrańskiego, czyli klepie wszystko ręcznie do Microsoft Money, później export do Excela i mogę się bawić.
Jest jakaś apka na andka/web/desktop umożliwiającą pobieranie sald kont i przypisywanie im kategorii? Prowadzi ktoś jakiś budżet i podzieli się jak to usprawnić?
#finanse #budzetdomowy #oszczedzanie
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Imputator: kontomierz.pl to moim zdaniem jedyny sensowny serwis, który potrafi pobrać dane z różnych kont, przypisać do kategorii i wygenerować z tego jakieś podstawowe raporty. Samo pobieranie też bezpieczne, bo zmigrowali na PSD2 jak weszło jakiś czas temu. Niestety przez długi czas UI nie był rozwijany i nie ma sensownej wersji mobile, ale teraz serwis odkupiła jakaś inna firma i niby ma dalej go rozwijać
YNAB pozwala na import z csv, a wiele banków daje możliwość pobrania wyciągu w csv lub xls. U mnie to wystarcza.

Mają też opcję importu bezpośredniego, ale myślałem że tylko amerykańskie banki obsługują.
Dosłownie dwa dni temu odkryłem, że jest opcja podłączenia kont z europejskich banków, w tym 3 polskich ING, mBank, Santander. Udało mi się połączyć konto ale się nie importuje automatycznie... Czekam na odpowiedź supportu
@Imputator Ja pobieram wyciągi z kredytówek i Excel mi to sam kategoryzuje, kwestia ustawienia reguł za pierwszym razem. Wydatki gotówką muszę sam zapisywać, ale to mało roboty, bo od stycznia musiałem jedną pozycję tylko wpisać. Wyciągi z kont też da się tak zautomatyzować zapewne, bo przecież format standardowy.
kontomierz.pl


@tabsley: 7$ miesięcznie przy obecnym kursie to jakieś 30ziko. Sporo.
@thorin87: kurde, rozwinął się kontomierz, pamiętam sprzed kilku lat i szału nie było, dzięki. Da się eksportować do excela?
@kwiatosz: problem z excelem jest taki, że nie bardzo wiem jak to ogarnąć,
przyklad w MMoney robię tak: zakupy na koncie Biedra - 250zł - split na kategorie X zł jedzenie, Y higienia, Z inna kategoria.
I tak wiele
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Imputator: bezpośrednio do excela się nie da, ja korzystałem z ich API żeby zrobić tabelki z podsumowaniem miesięcznym i dopiero to wrzucałem do arkusza - ale to trochę roboty programistycznej trzeba ogarnąć.
@Imputator: niby sporo, ale podobnie kosztują subskrypcje na usługi strimingowe (Spotify, Netflix)
Ja do tej pory płaciłem 50 USD rocznie (stara cena), ale od przyszłego miesiąca aktualizują cennik dla wszystkich, nawet wieloletnich użytkowników. Po tych 5 latach raczej zostaje z YNABem, nawet po podwyżce ceny. Moim zdaniem warto.