Wpis z mikrobloga

Spędzam przed komputerem po 16+ godzin dziennie więc wypadałoby w końcu kupić jakiś przyzwoity fotel
Budżet to maksymalnie do 2.5k pln.

Szukam takiego, którego oparcie będzie takie jakby bardziej "proste" lub nawet lekko pochylone do przodu, a nie jak większość foteli gdzie oparcie mają pochylone do tyłu, przez co podczas korzystania z zagłówka oczy skierowane są do góry a nie na wprost... (poniższa grafika wyjaśnia o co mi chodzi)

Zależy mi przede wszystkim na zagłówku z regulacją który można pochylić do przodu (aby głowa nie uciekała do tyłu), możliwości swobodnego odchylenia oparcia (z możliwością jego zablokowania w dowolnej pozycji) oraz regulacji podparcia lędźwi.
To czy jest on wykonany z siatki, tkaniny, elastometru nie ma znaczenia.

Myślałem nad Wau2 i Ergotechu/humanie, ale tak jak pisałem wyżej, oczy przy opieraniu o zagłówek idą do góry więc od razu odpadają.
O Kuliku wyczytałem negatywne opinie że jest niby niewarty swojej ceny więc tak samo odpada.

Wzrost to gdzieś z 170, normalna budowa i waga, więc raczej większość powinna pasować
Jesteście może w stanie polecić jakiś fotel, który ma takie jakby bardziej "proste" oparcie i posiada przyzwoitą regulację?
#meble #fotel #fotelbiurowy #homeoffice #pracazdalna
Faxy - Spędzam przed komputerem po 16+ godzin dziennie więc wypadałoby w końcu kupić ...

źródło: comment_1637934920taBHAK9GWlv626ht5viFjb.jpg

Pobierz
  • 10
@Faxy: Według mnie lepiej, żebyś miał fotel odchylony do tyłu, bo wtedy masz rzeczywiste podparcie pleców czy lędźwi. Niektóre fotele np. z Profimu mają opcję pochylenia do przodu i w takich modelach możesz znaleźć ten twój kąt prosty.

Zagłówek według mnie jest trochę przereklamowany. Raczej głowa nie potrzebuje dodatkowego wspomagania, a zagłówki co najwyżej się przydają jak odsuwasz się do tyłu i masz pozycję półleżącą.

Na co jednak zwróciłbym uwagę to
@maties7:

Według mnie lepiej, żebyś miał fotel odchylony do tyłu

Raczej głowa nie potrzebuje dodatkowego wspomagania, a zagłówki co najwyżej się przydają jak odsuwasz się do tyłu i masz pozycję półleżącą.


chyba sam sobie przeczysz
@wybacz: Nie, nie zaprzeczam się. Myślałem, że jest to oczywiste, ale te zdania są użyte w innym kontekście. A dokładniej jak pewnie Ci wiadomo fotele mają różne kąty odchylenia. W pierwszym zdaniu chodzi mi o to by nie podążać do idealnego kąta 90°, czyli w domyśle mieć lekkie odchylenie. W drugim zdaniu co prawda także odwołuje się do odsunięcia do tyłu, ale tu już mi chodzi o pozycję półleżące,
@Faxy: przecież ta postawa na lewo jest prawidłowa tak ogólnie, nie ta po prawo..... to że oczy idą do góry to nie problem, ustawia się odpowiednio monitor na odpowiedniej wysokości i tyle
@Faxy: HM Aeron jako jeden z niewielu foteli oferuje możliwość pochylenia się z oparciem do przodu. Tylko, że nie ma zagłówka więc musiałbyś kupić coś z 3 firmy. Za 2.5k znajdziesz ~10 letni odnowiony fotel i jeszcze powinno na zagłówek starczyć.