Wpis z mikrobloga

Dwa przykłady tylko z tego miesiąca:

Nadchodzący burmistrz Nowego Jorku uważa, że szkoły powinny dodać kryptowalutę i technologię blockchain do programu nauczania, ponieważ Eric Adams podnosi stawkę w swoim planie przekształcenia miasta w krypto-hotspot.

W wywiadzie dla CNN „State of the Union” Eric Adams powiedział, że bitcoin to „nowy sposób płacenia za towary i usługi na całym świecie” i że szkoły „muszą” uczyć technologii, która za tym stoi, a także „tego nowy sposób myślenia”.

„Kiedy mówiłem o blockchainie i bitcoinach, młodzi ludzie na ulicy zatrzymali się i zapytali: ‘Co to jest?’” Adams powiedział CNN w niedzielę.

Zapytany, czy mógłby wytłumaczyć widzom bitcoin w 30 sekund, powiedział, że nawet eksperci mieliby nie lada wyzwanie.

Burmistrz elekt nie sprecyzował, czy chodziło mu o szkołę podstawową, licealną, czy wyższą.

Zapytany, czy zachęciłby firmy w Nowym Jorku do akceptowania bitcoinów lub innych kryptowalut, Adams powiedział, że „zamierzają się temu przyjrzeć” i „ostrożnie stąpać”.

„Zrobimy to dobrze” – kontynuował Adams.


O burmistrzu Miami. Też będzie pobierał pensję w BTC. Chce żeby mieszkańcy mieli portfele a Miami ma wypłacać zyski mieszkańcom w BTC. I chce żeby dzięki BTC w Miami nie było podatków a BTC było akceptowane wszędzie. I wygrał wybory z 79% liczbą głosów :D

Rozmawiając z First Mover CoinDesk TV , Suarez powiedział , że Miami da „dochód bitcoinów” z MiamiCoin jako dywidendę dla swoich mieszkańców, którzy otrzymają cyfrowe portfele od miasta.

Token MiamiCoin zarobił dla miasta ponad 21 milionów dolarów od czasu jego uruchomienia w sierpniu, co w tym tempie generowałoby mniej więcej jedną piątą rocznych dochodów podatkowych miasta, powiedział.

Suarez wyraził nadzieję, że „w pewnym momencie” jego miasto może działać „bez podatków”, powtarzając jego poprzednie wypowiedzi na temat wyników MiamiCoin.

Na początku tego miesiąca Suarez napisał na Twitterze, że weźmie swoją następną wypłatę „100% w bitcoinach” — jego biuro poinformowało Forbes w czwartek, że burmistrz otrzymuje wynagrodzenie w dolarach, które są „natychmiast przeliczane na bitcoiny” za pośrednictwem aplikacji.

Płacenie pracownikom rządowym w Bitcoin było jego najwyższym priorytetem , Suarez powiedział w zeszłym miesiącu Bloomberg Technology, dodając, że chce również umożliwić mieszkańcom Miami płacenie opłat w Bitcoin.

„Będziemy pierwszym miastem w Ameryce, które przekaże zyski z bitcoinów jako dywidendę bezpośrednio swoim mieszkańcom” – powiedział Suarez.


Ludzie nie mają pojęcia o takich rzeczach. Takie info nie dociera do mas. Nie mają pojęcia co się #!$%@? :D
Do maistreamu docierają tylko trzy rodzaje info o BTC:

- Bitcoin marnuje energię
- Chiny banują Bitcoin
- Bitcoin ma nowe ATH

I janusze bez żadnego researchu, podejmują swoje decyzje na gówno clickbaitach i 5 minutowej analizie.

#bitcoin #kryptowaluty #gielda #finanse #inwestycje
Opposition_Fuhrer - Dwa przykłady tylko z tego miesiąca:

 Nadchodzący burmistrz Now...

źródło: comment_1637863706Jb8uS1sm3qGUN54PXDvdHl.jpg

Pobierz
  • 27
Gdyby nie epidemia COVID-19, to z dużym prawdopodobieństwem już w połowie 2020 r. mielibyśmy inflację sporo powyżej celu — twierdzi były minister finansów oraz szef KNF Stanisław Kluza. Jego zdaniem dwucyfrowa inflacja czeka nas już w najbliższym czasie.


https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/czeka-nas-dwucyfrowa-inflacja-pandemia-tylko-to-opoznila/ld0glf6.amp
Opposition_Fuhrer - > Gdyby nie epidemia COVID-19, to z dużym prawdopodobieństwem już...

źródło: comment_16378641237jow30B4aKsGdy03Mry0Q7.jpg

Pobierz
@Opposition_Fuhrer: Nawet na wykopie nie da się czytać info o kryptowalutach z głównej, bo 90% osób, która cokolwiek tam napisze nie ma zielonego pojęcia o czym #!$%@?.

Mało tego. Oni nie rozumieją, wkładają w to jakieś swoje foliarskie tezy i ta papka merytoryczna leci dalej. Potem pod jakimś wydarzeniem widzi to 1000 innych januszy, którzy nie mają pojęcia o co chodzi. Tymczasem mamy do czynienia #!$%@? z technologią kryptograficzną, która powstała
@sxldsxxl: Wiem o tym. Dlatego mimo że na mirko od lat #!$%@?, to zawsze unikałem znalezisk o BTC, bo to nie ma sensu. Nawet tu się ludzie dziwili gdzie jest cyber, czemu na mirko #!$%@? tysiące wpisów a na głównej nie. Bo nie ma sensu. Dzisiaj i wczoraj zrobiłem wyjątek, bo te pieprzenie o energii mnie #!$%@? strasznie
@Opposition_Fuhrer: O, apropos populizmu. Przyjechał do mnie ojciec, bo zrobił sobie tydzień wolnego od pracy. Właśnie w telewizji usłyszał, że będą obniżane ceny dla P0laków. To go wyśmiałem. On mi na to oburzony, że ja to o niczym pojęcia na świecie nie mam, bo nawet z domu nie wychodzę.

Sprawdzam na szybko o co chodzi. No i jest. "Tarcza antyinflacyjna" zostanie wprowadzona. Znowu będą rozdawać nie swoje pieniądze. Okazuje się, że
@Opposition_Fuhrer: Marża na paliwie to jest kilka od kilkunastu groszy w zależności od stacji. Im mniejszy usługodawca, tym bardziej mu się oberwie po kieszeni. Ja nie wiem co to #!$%@? niby za obniżka będzie. Żałosne.

A i ten VAT na gaz z 23% na 8%. To dziś wydajemy na życie na ogól o 500-1000zł więcej, niż 10 lat temu, no ale teraz zapłacimy ze 20-30 pln mniej za gaz miesięcznie. No
@sxldsxxl: O kolejny :D

@ElMatadore: Wiesz, te wszystkie instytucje, politycy to nie są idioci jak wykopki. Rozumieją ekonomię i wiedzą że bez bez bramki wymiany 1:1 Tether do USD on magicznie siłą woli nie utrzyma ceny 1 USD.
I taka bramka istnieje, każdy ciągle wymienia dolary do Tethera za darmo i nie na giełdzie, tylko u emitenta.
Tether jest używany przez arbitrażystów na spreadzie między giełdami, są dostawcami płynności.
Jeżeli
Opposition_Fuhrer - @sxldsxxl: O kolejny :D

@ElMatadore: Wiesz, te wszystkie insty...

źródło: comment_1637868108LBGBFQ3lmbfkoi0XIkXpMl.jpg

Pobierz
@Opposition_Fuhrer: Podoba mi się morał historii z filmiku. Widział bitcoina poniżej dolara i jest gołodupcem. To tak jakby znaleźć kilka sztabek złota i platyny na ulicy, po czym się na nie zesrać, zaciągnąć spodnie na dupę i pójść dalej. A potem mówić w sieci, że #!$%@? z tymi metalami szlachetnymi, bo one i tak co jakiś czas zaliczają bessę.
@sxldsxxl: Patrz. Żyjących scamów jest ponad 13 tysięcy. I to tylko listowanych na CMC a wszystkich dużo więcej.
Jacy idioci robią ciągle tokeny Wszyscy powinni robić stablecoiny! Mogliby drukować ich miliardy, sprzedawać i by nie dumpili ceny! Genialne!!!

@ElMatadore: Robimy nasz scamowy stablecoin? Ci idioci nawet tego nie sprawdzają :D
Wszyscy robią tokeny i ich cena spada jak sprzedają. My powiemy że mają kupować po 1$ i nigdy nie spadnie
Opposition_Fuhrer - @sxldsxxl: Patrz. Żyjących scamów jest ponad 13 tysięcy. I to tyl...

źródło: comment_1637868796hHwqrqEyDC38VGtjG8plBo.jpg

Pobierz