Wpis z mikrobloga

@programista15cm: to pracodawca ma wiedzieć jak skille osoby wykorzystać , pracownik wykonuje co mu zadano i tyle

pracodawca jak potrzebuje ludzi mając baze CV wie kogo może do czego wziąć i kogo czego przyuczyć bo dana osoba ma predyspozycje do określonych czynności (jak w policji, wielkiego kafara bierzesz do wyważania drzwi, a małego inteligenta do pracy dochodzeniowo śledczej)
@programista15cm: (jak w policji, wielkiego kafara bierzesz do wyważania drzwi, a małego inteligenta do pracy dochodzeniowo śledczej)
w woju to samo - jeden pilotuje, drugi snajper, trzeci super biega, czwarty zna języki przydzielasz im różne zadania zaleznie od ich skilli
niech ktoś


@vilas: aha XD chlopie, nie wiem, czy trollujesz, czy tak panstwowka Ci zniszczyla glowe, ale Ty sie do zadnej pracy nie nadajesz.

w obsłudze sprzętu laboratoryjnego, w czytaniu norm technicznych


@vilas: dlatego wyslales cv do b4? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

plus znam AutoCADA - mogę rysunki robić w AutoCAD


@vilas: to moze zostan architektem
@programista15cm:

powtorze:

w policji, wielkiego kafara bierzesz do wyważania drzwi, a małego inteligenta do pracy dochodzeniowo śledczej

w woju to samo - jeden pilotuje, drugi snajper, trzeci super biega, czwarty zna języki przydzielasz im różne zadania zaleznie od ich skilli

to pracodawca widzac skile ma przydzielić zadania

jak masz grupe ludzi - 2 kafarów, 1 inteligent, 1 bardzo szybki - to kafarom karzesz drzwi wyważyć i gościa obezwładnić, szybki ma ścigać
@programista15cm: dlatego mówie że kuce i programiści są oderwani kompletnie

to że akurat weszliście w niszę potrzebną koncernom a inni nie to spowodowało że kompletnie oderwaliście się od reszty społeczeństwa, rzekłbym od 95% ludzi

w kraju gdzie mediana wynosi 3400 mówisz komuś by robił studia płatne 1000 złotych miesięcznie mając na utrzymaniu mieszkanie, życie, samochód ,rodzinę etc

zapominając że pracodawca potem będzie żądał 5 lat doświadczenia i dyplom bez doświadczenia nic
samochód


@vilas: ktory pali 72 zl / 100, a moj przy zarobkach lacznych ze wszystkich zrodel dochodow pod 30k pali 45zl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

akurat weszliście w niszę potrzebną


@vilas: typie, ja dzien i noc od dziecka mysle w jakie nisze wejsc i cos sprzedac. Na tym polega kapitalizm.
W pracy tez zajmuje sie tym samym, projektuje systemy, ktore szukaja nisz w handlu i daja
@Iamthep: Tak z ciekawości to prawdziwy przykład? Chodzi mi o te dwie skrajności, albo 100% w domu albo 100% w biurze.

Wiadomo że najlepiej coś pomiędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracbaza


@Iamthep: To chyba oczywiste, że praca z domu. Tutaj kasa nie jest na tyle większa, że warto w to iść. Chyba, że jesteś na takim etapie życia, że to 700zł robi Ci różnicę.

Praca z domu to:
- więcej czasu prywatnego(dojazd, przygotowanie do wyjścia, powrót, niespodziewane rzeczy po drodze itp.)
- nie tracisz kasy na dojazdy i zużycie auta
- większy luz(pracujesz sobie wygodnie, jedzonko pod nosem, wszystko pod nosem