Wpis z mikrobloga

@Iamthep: policz ile paliwa spalisz na to i poznasz prawdziwa odpowiedz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
50km * 20dni roboczych = 1000km
Spalanie załóżmy 5l benzyny/100km, wiec finalnie wyjdzie 50l beny * aktualna cena 6 pln = 300pln. Wiec zarobki wyższe w rzeczywistości o 700pln ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Iamthep: 25 km w 2 strony to 50 km, powiedzmy 4-6 litrów paliwa zależnie od tego gdzie jedziesz i z jaką prędkością (wiadomo że inaczej przelot krajówką 80 km/h optymalnie niskie spalanie a inaczej przejazd przez miasto i korki a inaczej ściganie się na autostradzie gdzie auto pali 2x tyle)

godzina do 2 h w obie strony DZIENNIE - czyli z 8h pracy robi się 10

na benzynę wydasz 22 dni
@Serjakub: a zużycie pojadu ? amortyzacja ? a czas 2h dziennie dłużej ?
jak miasto przebija się to 25 km w mieście to może być półtorej godziny

jak ktoś na wsi mieszka co innego - to 20 minut jazdy

jak ktoś mieszka w dużym mieście, pracuje tam gdzie ma dojazd blisko komunikacja i miał by przebijać się autem w korkach to będzie musiał do pracy ruszać przed 7 rano i wracać
@kerdian: bardzo mądre słowa

bo np. 2h dziennie dają po pomnożeniu przez 250 dni roboczych aż 500h rocznie

podzielimy to przez 24 - 22 doby wychodzą

czyli na dojazdach spędzi prawie cały urlop zgodny z kodeksem pracy

w 22 doby można dużo zrobić, takie 2h dziennie można spędzic od rodziny przez naukę po treningi, po spacer, po bycie z kimś bliskim etc
Realnie to nawet w gowno robocie 25/h to juz jest 50zl dziennie. * 20 czyli juz 1000...


odpowiedz

@programista15cm: nie dorobi

jak w gówno robocie masz 25 netto ?
a jak on nagle przemieści się do drugiej roboty bez straty czasu?
aha... twój nick - programista - wiem, że kuce z wykopu programiści z IT życia poza IT nie znają

25 netto to ile brutto ? 40 złotych na godzinę ?
ale codziennym dojazdem 25 km do pracy to jaka byłaby wasza decyzja?


@Iamthep: nigdy w życiu, polscy kierowcy są #!$%@?, miałem nieprzyjemność dojeżdżać 18km 2x w tygodniu i regularnie miałem pełno w gaciach po tym co ludzie odwalali
w kraju gdzie pracodawcy (poza IT i programistami) oferują pracę za 3600 ale brutto nie netto


@vilas: srednio wykwalifikowanym pracownikom? Wszedzie.

a ty mówisz ,że w byle robocie 25 netto jest ?


@vilas: no to jest 4000 - 4200 czyli takie dolne widelki dla sredniowykwalifikowanego personelu. Zaden znajacy dobrze fach czlowiek by za tyle nie pracowal.

Chyba nie myslisz, ze ktos niskowykwalifikowany lub niewykwalifikowany sobie dywaguje czy tysiac zlotych w
no to jest 4000 - 4200 czyli takie dolne widelki dla sredniowykwalifikowanego personelu. Zaden znajacy dobrze fach czlowiek by za tyle nie pracowal.


@programista15cm: co ty #!$%@? połowa ludzi w ministerstwach tyle nie ma

kolejny programista co życia nie zna

człowieku w Polsce 30% ludzi pracuje za minimalną (2100 netto)
90% jest w pierwszym progu podatkowym

mediana którą GUS podał to 3400 netto tyle zarabia połowa Polaków statystycznie

policjant ma 4
@programista15cm: jesteście tak oderwani od rzeczywistości że to sie w pale nie mieści, wy programiści żyjecie w jakimś alternatywnym matrixie

4500 to 6500 brutto - mało kto tyle płaci pracownikom

sam szukam pracy jako inżynier (nie IT) i pracodawcy 3 tysie max oferują i oczekują 10 lat doświadczenia jako konstruktor

mnostwo moich znajomych w różnych państwowych instytucjach 3 tysi netto nie ma
ludzie w sklepach magazynach ten poziom 3 tysie ogarniają
@programista15cm:

https://forsal.pl/praca/wynagrodzenia/artykuly/8299196,zarobki-w-polsce-srednia-mediana-gus-ile-naprawde-zarabia-sie-w-polsce.html

https://oko.press/gus-mediana-zarobkow-srednia-2020/

4500 - tyle pensji nie mam po 20 latach jako główny specjalista w jednym z resortów/organów/urzędów
jeszcze 2 lata temu miałem 3500 i to pewna ważna instytucja w centrum warszawy
moja dziewczyna w ministerstwie podobnie

moi znajomi robiący w różnych miejscach jak magazyn, leroy - 3 tysie mają

6750 brutto to wynagrodzenie lekarzy w państwowej służbie zdrowia (etat , jeden etat a nie to co mają jak mają