Wpis z mikrobloga

Dokładnie chodzi o zmiane z 5000zł na 6000zł, dla mnie też jest to na granicy opłacalności:
-z jednej strony rozleniwienie w domu i brak rozwoju, koszty zwiekszonego zużycia mediów też wypada brać pod uwagę.
-z drugiej 10 godzin dziennie poza domem, stanie w korkach, zużycie paliwa, przebieg, ale realnie 600 zł wiecej i możliwość rozwoju a w przyszłości kolejna możliwość zwiększenia zarobków.
, ale realnie 600 zł wiecej


@Iamthep: to ile pali auto które masz ? 3 litry w mieście ?
bo moje auto (1.6) pali średnio 9 litrów , jak rozpędzam sie i lecę S8 to 12 litrów, jak miasto i korki podobnie 11 litrów
jak jadę 80 km/h po równym (nie pod górkę) to 6 litrów komputer pokazuje na przemian z 8

czym tam będziesz jechał że 400 tylko zużyjesz ?
@vilas:
Przed pandemią przy dojazdach do pracy spokojnie poniżej 6l benzyny.
Zawsze jest też opcja wspólnych dojazdów jeżeli okaże się, że ktoś z mojego miasta dojeżdża.
Trudną mam rozkminę a koniec miesiąca się zbliża.
@Iamthep: poniżej 6 litrow ? małe autko czy co ?
ja mam auto miejskie segmentu B - powiedzmy wielkość Kia Rio, Opel Corsa, Fiat Tipo, Ford Fiesta - któryś z tych wymienionych bez reklamowania marki

weź se zrób tą trasę probnie i zobacz ile spaliles (zatankuja ful do odbicia , drugie, potem jazda powrót ii tankuj ponownie tak samo na tej samej stacji na tym samym dystrybutorze aby uniknąć ryzyka błędu
jednym z resortów/organów/urzędów


@vilas: gowno praca poza rynkiem, to nie podlega ocenie. Pensja jest regulowana przez rozporzadzenie, a nie rynek.
Wojsko tak samo, rozporzadzenie, a nie rynek.

Zastanow sie szczerze czy jako glowny specjalista od czegos moglbys z marszu przeniesc sie do komercyjnej firmy, czy masz takie kompetencje glowne i poboczne, czy odnalazlbys sie w miejscu o rynkowym zarzadzaniu. Glowny specjalista od czegos w komercyjnej firmie dostaje najmniej 10k
bo moje auto (1.6) pali średnio 9 litrów , jak rozpędzam sie i lecę S8 to 12 litrów, jak miasto i korki podobnie 11 litrów

czyli 60 złotych kosztuje mnie jeden kurs do teściow a jadę spokojnie drogami krajowymi by nie palić na S8, bo jak bym leciał na S8 to by 100 złotych szło na wahe przy jednym kursie w te i z powrotem , od Warszawy do teściów


@vilas:
-z drugiej 10 godzin dziennie poza domem, stanie w korkach, zużycie paliwa, przebieg, ale realnie 600 zł wiecej


@Iamthep: ziom jakie wiecej?

przy 4200 netto masz 25zl/h czyli 2x 1h * 25zl * 20 dni = 1000zl straconego czasu.
wiec przy 5k wyjdzie wiecej

imo to bierz 2 nadgodziny codzennie zamiast jezdzic, szef jezscze berlo wypucuje
@programista15cm: szukam pracy 2 lata ale moje prawie 20 lat doświadczenia jest przez rynek odrzucane

czemu ?
wyobraż se sytuacje , że państwo ma inne zadanai , tak ? możesz miec nastepujące specjalizacje - czy to doświadczenie będzie uznane na rynku:
- analiza zagrożeń radiologicznych kraju i monitorowanie poziomu pyłu radioaktywnego
- analiza przebiegu cząstek elementarnych w polu elektromagnetycznym
- działonowy czołgu czy celowniczy czołgu (obsługa armaty )
- szyfrant-telegrafista
-
12l beny to jeszcze po starych cenach 5zl jest 60zl / 100km. To jest hardorowo duzo


@programista15cm: 130 km mam kółko do tesciów
auto małe miejskie z silnikiem 1.6 - powiedzmy Kia Rio/Fiat Tipo/Corsa, skrzynia automatyczna
na poziomie nisko lub sredniowykwalifikowanego robotnika.


@programista15cm: taaa zwłaszcza prace badawcze wykonywane przez ludzi z doktoratami, robotnik nawet nie wie czym rózni się promieniowanie alfa od promieniowania gamma
@programista15cm: no muszę znać normy prawo przepisy i to w języku angielskim unijne, porównuję z tym co widzę na danym urządzeniu (odczyty z urządzeń), robię różne check-listy w excelu gdzie wypełniam czy coś jest positive czy negative, piszę projekty decyzji administracyjnych, zestawienia i raporty w excelu ile czegoś wystąpiło w danym roku etc
@vilas: ciezko to nazwac przeprowadzeniem badan - pod takim terminem kryje sie projektowanie zalozen badania, okreslania celu, group, stawianie hipotez, okreslanie przypadkow testowych.

Mozesz powiedziec, ze Ty takie badania wykonywales. Ale nie o tym,

Sluchaj nie mam na celu grillowania Cie, bo mi to niczego nie dodaje ani przyjemnosci nie sprawa, ale chyba widzisz, ze umiejetnosci ktore masz rynek odrzuca. Moj manager ostatnio zajal sie remontami (rzucil korpo), bierze 50zl/h, byl
@vilas: w IT to tez nie jest tak, ze konczysz studia i poprosze 5k, a za 5 lat 15k, a po 10latach 30k...

Dzien i noc trzeba #!$%@?, rozwijac sie, a przede wszystkim dobrze obstawić w kasynie technologii.
Znam specjalistow z 30 letnim doswiadczeniem, ktorzy wlasciwie nic nie umieja patrzac przez pryzmat tego co sie dzis robi
@programista15cm: od 2 lat rozsyłam cv, daje ogłoszenia, wysyłam do firm, marketów, kpmg, ernst and young, price waterhouse cooper, firmy headhuntingowe etc.
NIC ZERO

podobnie jak znajomy co zajmował się badaniami na politechnice i był w CERN -badania nad Bozonem Higgsa czy inny znajomy co astrofizyką się zajmowali