Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do biegających mirków, raczej tych bardziej doświadczonych.

Mianowicie, w #lidl od jutra będzie można kupić m.in. kolce na buty: http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-B7F36EDC-08AC72A1/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?id=106 (daję link do całej oferty, bo na artykule wywala error). Myślicie, że warto coś takiego kupić na zimę? Czytałam artykuły, w których na śnieg i lód polecali wkręcanie podobnych kolców w podeszwę. Wydaje mi się, że to mniej więcej to samo, a nawet lepiej, bo umożliwia bardziej uniwersalne wykorzystanie buta (biegnę odśnieżonym chodnikiem, potem zakładam kolce i hajda do lasu). Czy to może mieć sens?

#bieganie #biegajwsniegu
  • 5
@Elveen: Niebezpiecznie jest biegać po łąkach lasach zimą po świeżym nieubitym śniegu bo nie widzisz gruntu jak jest ukształtowany po 3 skręconych kostkach dałem se z tym spokój. Mi sie wydaje ,że takei kolce sa dobre na słabo odśnieżone chodniki a nie na przełaje.

Widzę ,że nikt tutaj sie na ten temat nie rozpisuje ,może później przylecą ale może na jakims forum do beigania zaptyać ?
@Yog-Sothoth: może doprecyzuje - nie szukam odpowiedzi na pytanie, czy bezpiecznie jest biegać w śniegu, tylko czy kolce na gumce mogą być równie skuteczne jak wkręcane ;)

Na forum czeka się na odpowiedź zwykle sporo dłużej. Pewnie i tak zaryzykuję kupno, majątku nie kosztują.