Wpis z mikrobloga

@Paulo-Coelho: Pisał tylko, że z graffiker.pl. Widzę, że mają gotowy modulik ligowy.

Ale co ważniejsze, pisał tylko, że potrzebuje proste zestawienie 2 osób na mecz, które po jego rozegraniu wpiszą sobie wynik + forum + shoutbox.
@Paulo-Coelho: Tylko, że pytanie było o efifa.pl, nie można mówić o podobieństwach między rzeczami, które się różnią o 100,200 czy 500%, wyklikajcie sobie cały portal, zobaczcie ile tam jest różnych funkcji, nie ma co porównywać.. Takiej strony nie da się "ogarnąc szablonem", bo ma mnóstwo mniejszych autorskich elementów, ani nie zrobi Ci studenciak za 150zł.

Jeżeli czegoś się nie da ogarnąć gotowcem, to nie można pisać, że można to osiągnąć dużo
@msq: @hbpitero: Panowie, ale po co się tu spinać. Oskarek chciał coś na wzór tego co podał w linku, zacznie od rzeczy z gotowca, a jak osiągnie jakiś sukces to i stronę swoją rozwinie, będą pojawiać się coraz bardziej autorskie i spersonalizowane wtyczki.

I dla mnie to nic dziwnego, to jest normalna kolej rozwoju takich stron w internecie.
@hbpitero: A jak poproszę Cię o zrobienie strony podobnej do Google.com to zrobisz mi tylko stronę z logo, insert boxem i dwoma przyciskami czy łącznie z wszystkimi usługami, które oferuje?

Moim zdaniem, jedyny problem jaki tutaj powstał to fakt, że Oskarek nie określił dokładnie o co mu chodzi, co jest normalne u osób, które nie mają większego pojęcia jak to działa.

A wyceny wykopków były po prostu śmieszne i na pokaz,
@DwaKolory: Czy ja mówie, że robi źle z gotowcem? nie. Myślę, że 99% rynku web/php tak wygląda, i albo się robi masówkę i gotowce, albo duże projekty B2B, znaleźć sensowny projekt za pare kafli dla normalnego człowieka czy małego przedsiębiorstwa graniczy z cudem.

Mi chodziło o to, że wyraził się w takim kontekście, że to, co będzie miał taniej, jest równoważne portalowi wycenionemu na 5-30k i że nie musi tyle płaćić
@hbpitero: Korzystanie z gotowych rozwiązań ma jedną genialną zaletę, która często jest kluczowa dla tych którzy rozpoczynają - widzisz co kupujesz.

Ok, teraz rozumiem o co chodziło :) Myślę, że Oskarek chciał po prostu podstawowe parametry i cechy takiego produktu, a nie zagłębiał się w wygodzie, sposobie stworzenia i osadzenia tego itd. Liczył właśnie bardziej na takie skrypty niż wycenę 30k, która nigdy by mu się nie zwróciła ;)