Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki filtr polecacie do nawiewników okiennych zeby zatrzymac w jakims stopniu smog/naplyw powietrza z zewnatrz. Mam oczyszczacz powietrza w mieszkaniu ale to nie wystarcza #smog #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
@kkeeczy: Kupiłem matę filtracyjną, wyciąłem sobie paski i włożyłem między okno a nawiewnik od strony wewnętrznej. Przed tym sezonem smrodu wymieniłem stare na nowe.... szkoda że nie zrobiłem zdjęcia bo był cały czarny, obrzydliwe.
Na ten sezon złożyłem włókninę na dwa razy aby zwiększyć efekt filtracji i niestety, ale powietrze leci ledwo ledwo.
Z tego co wiem to żaden filtr do nawiewników nie ma startu do tej włókniny. Tej kupisz 5
  • Odpowiedz
@nokio: tak polecam, oczywiscie wymieniam te filtry plus minus co pół roku. Ogolnie są czarne po takim okresie. Dodatkowo zamontowalem sobie taka blokade/zaślepke do nawiewnikow które moge zamykać bo nie mialem tego w standardzie. Z plusow zawuazyłem że nie mam "nalotu" od powietrza na firankach i póki co oczyszczacze powietrza nie włączają sie az tak czesto. Nie wiem czy ma to związek z tym czy sezon grzewczy az tak bardzo jeszcze
  • Odpowiedz