Wpis z mikrobloga

Czy można odmówić bycia ojcem chrzestnym lub matką ????/
Hmm, Ciekawe pytanie i tematale kiedy ma sie ,, Rodzine '' to , trzeba dbania o [ Dobre relacje w Rodzinie ] - Tak po PRAWDZIE nieco bywa to Trudna decyzja o odmawianiu bycia Chrzestnym,- Bo trzeba brania pod Uwagi pogorszenia relacji rodzinnychale i tego , ze nowemu dziecku w - [ ,, RODZINIE '' ] Nie wolno Odmawianiabo dziecko nie jest tu niczemu winneale z kolejnej tej innej juz strony trzeba brania pod Uwagi - [ ,, Odpowiedzialnosc za nowego czlowieka w rodzinie '' ]i Nie ma tu miejsca na takie przypadki jak [ WPADKA ]bo bycia np. Ojcem Chrzestnym to tez tak jak by - ,, BARDZO ODPOWIEDZIALNA '' sytuacja- w zakresie dbania o to ,, dziecko ''i bycia wujkiem typu Parasolu Bezpieczenstwa ☺️cos w rodzaju - TARCZY i MIECZA do Obrony Koniecznej dzieckamusisz w tedy dziecku dania takiego sygnalu , ze cokolwiek zlego sie stanie☹️ Nie zostanie samo i moze sie za tob.... schowania w razie Sytuacji NIE BEZPIECZNEJ .
Funkcjonuje to tez na zasadzie , ze bywasz takim zapasowym RODZICEM na full etat 24godziny na dobe przez 7dni w tygodniu oraz 365dni w roku przez co najmniej 30 lat kiedy twoim zadaniem jako jego Opiekuna prawnego i zapasowego rodzica oraz wujka zadaniem jest OCHRONA dziecka za wszelk..... cene nawet poswiecenia swojego zdrowia i zycia - tak jak w moim przypadku gdzie korzystam z tego czego nauczono sie od mojej Siostry Wioletyoraz mojej siostry Agnieszkioraz siostry Moniki, a nawet przy wsparciu mojej kuzynki Angelikinauczono sie podstaw aspektu rodzinnego ale i korzystam z wiedzy Policyjnej po system operacyjny - Wojskowy gdzie doskonale wiem , ze dziecko przy mnie ma czucia sie BEZPIECZNEi bycia pewne bo wujek Nie pozwoli mu zrobienia KRZYWDY .
Owszem to Odpowiedzialne zadanie , bo tez trzeba Utrzymywania kontakt z dzieckiem i bycia non stop na czasie jako wujek i zbierania informacji o dziecku co lubi i czym sie interesuje , ewentualnie jakie ma potrzeby i czy czuje sie bezpieczny a nawet obdarowania dziecka prezentami i pokazywania mu , ze wujek tez kocha dzieci i cieszy sie widokiem tego dziecka i widokiem tego jak to dziecko dorasta i wychodzi na dobrego czlowieka .
Najgorzej tak od siebie powiem jedno co najgorzej boli kiedy dziecko jest malutkie i choruje i dochodzi Cie jego placz w tedy najgorzej sie odczuwa i martwisz sie bo Nie wiesz co zrobienia i wpadasz w strach i panikujesz takie jest zawsze pierwsze wrazenie znam to z PRAKTYCZNYCH opcji , bo wiele razy bywano przy takich sytuacjach ale z czasem uczysz sie pewnych cech jakie musisz posiadania by dziecko ratowania i samemu sie opanowania .
To Ogromne zadanie Logistyczne i trudne czasami bywa ale powiem to , tak dzieki moim siostrom i ich pomocy oraz uczenia sie na ich dzieciach - dzisiaj jestem dobrze przygotowany i mimo bo swoich dzieci NIE POSIADAM to wszystkie dzieci z mojej rodziny zawsze traktuje jak swoje .
Wiec jak ktokolwiek planuje bycia OJCEM to powiem mu , ze Pierwsze chwile z dzieckiem to euforia i zadowolenie ale jak dziecko placze to w tedy nawet Prawdziwy facet wpada w panike bo Nie ma wrodzonych cech tak jak - [ ,, KOBIETY '' ] z AUTOMATU uczucia Rodzicielskie i instynkt macierzynski jaki po kolej kobiecie daje instrukcje co ma zrobienia - a ,, MY - Faceci sie tego uczymy kilka lat '' bo Nie posiadamy instynktu Maciezynskiego tu ten element u nas Nie bywa tak bardzo rozwijany jak u kobiet dla tego nauka czyni mistrza grunt to sie Nie bania .
Tak czy inaczej Wujek to INSTYTUCJA⚖️ jaka stanowi dla dziecka jedyny i silny segment Konstrukcji jaka ma go CHRONIENIA⚖️ .
Tak od siebie na koniec moge dodania tylko tego , ze na pewno wielu z was jak zostaje wujkiem to na starcie sie cieszy ale i bije sie z myslami czy , aby na pewno da sobie rade w nowej sytuacji jako wujek wiem jak to , jest po urodzeniu dzieci u mojej siostry Moniki tez na starcie posiadano obawy brania dziecka na rece i sie przed tym cholernie broniono , bo obawiano sie bo mi wypadnie i zorbie mu krzywde przez przypadek ale z biegiem czasu kazdy facet uczy sie bycia PRAWDZIWYM i ODPOWIEDZIALNYM FACETEM i wujkiem i robisz wszystko by temu dziecku pomagania na starcie .

#rodzina #rodzice #dzieci #zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #chrzescijanstwo #chrzest #kosciol #przemyslenia #gownowpis
  • 5
  • Odpowiedz
@emulegator: Przecież to tylko takie umowne zostanie "ojcem". Nie ma obowiązku opiekowania się chrześniakiem, a jeśli chcesz mieć zupełnie z głowy roszczenia rodziców to powiedz że nie popierasz tych religijnych zabobonów i nie masz zamiaru robić kościelnej szopki w stylu spowiedzi, karteczki od księży itp.. Argument światopoglądowy nie do obalenia.
  • Odpowiedz
@emulegator: ja bym odmówiła. Niebieski jest chrzestnym i polega to tylko na tym że 6x do roku musi kupić prezent. Urodziny, Mikołaj, dzień dziecka, Wielkanoc, Boże narodzenie a jeszcze w urodziny rodzeństwa, bo mały nie jest nauczony, że prezent dostaje wtedy ktoś inny. Mnie już #!$%@? bierze. A rodzice i tak niezadowoleni, bo np. Wujek nie przyjechał na urodziny - a mieszkamy za granica i mamy lepsze rzeczy do roboty niż
  • Odpowiedz