Wpis z mikrobloga

Osoby które zaszczepiły się jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson: Czy zamierzacie przyjąć drugą dawkę preparatu i subskrybować kolejne? #koronawirus #szczepienia #ankieta

Czy zamierzasz przyjąć kolejną dawkę preparatu J&J?

  • Tak 28.6% (16)
  • Nie 62.5% (35)
  • Jeszcze nie wiem 8.9% (5)

Oddanych głosów: 56

  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DerMirker: tak ale spokojnie. Dopiero w styczniu wezmę druga dawkę i potraktuje to poprostu jak szczepienie co roku. Ja osobiście nie miałem żadnych skutków ubocznych nawet gorączki
  • Odpowiedz
  • 0
@DerMirker a to w ogóle możliwe? z tego co mi się obiło o uszy to podobno tylko pfizerem szprycują. Przynajmniej tak robią u mojej teściowej w przychodni.
  • Odpowiedz
@DerMirker: Na razie nie mam zamiaru przyjmować kolejnych dawek szczepionki opracowanej na oryginał z Wuhan. Zastanowię się jeśli wypuszczą zmodyfikowany preparat celujący w aktualnie najbardziej rozpowszechniony wariant. Obecnie to jest trochę tak, jakbym chciał się szczepić na grypę preparatem z zeszłego roku. Plus ryzyko wzięcia udziału w loterii NOPów, które w mojej grupie społecznej, tylko dla zapalenia mięśnia sercowego/osierdzia, według szacunków mogą powodować więcej hospitalizacji niż sam covid.
Moje szersze
  • Odpowiedz
@Mejtyeyt: Ale szczepionki na grypę są opracowywane od wielu lat i notuje się bardzo mało NOPów, co mnie zwyczajnie przekonuje do szczepienia bo nawet jak szczepionka w danym sezonie ma 40%, to chroni przed powikłaniami. Więc tu bilans zysk-ryzyko jest dla mnie korzystny nawet przy niskiej skuteczności szczepionki. Czego się nie da powiedzieć o aktualnych szczepionkach na covid.
  • Odpowiedz