Wpis z mikrobloga

@incydent_kakaowy: można by się pokusić, żeby o Łotwie tak napisać, bo tam jakiś mega duży jest ten odsetek. Ale w Polsce wygląda to na podobny rząd wielkości, podobną skalę jak w zaszczepionych krajach, więc nie ma bata, żeby zmieściły się tam osoby jakoś dziwnie zliczane
Zognow dość mało widzę, biorąc pod uwagę jakość służby zdrowia i przypisywanie wszystkiemu covid to to mówi wręcz odwrotnie co autor miał na myśli
Ten wykres pokazuje jakość służby zdrowia
@czeskiNetoperek: Bez fikołka, za to mam proste wyjaśnienie - najniższa wartość zgonów występuje w krajach z najlepszą opieką zdrowotną (chyba nie chcesz porównywać poziomu opieki zdrowotnej w Szwecji, Danii czy w Irlandii z opieką zdrowotną w Polsce). Zwróć uwagę, że najwyższe poziomy zgonów są w krajach biedniejszych - skoreluj sobie te dane z ilością lekarzy per 100k mieszkańców i dofinansowaniem służby zdrowia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mam
@m-wjeczur: Ale drugi najniższy poziom śmierci ma Portugalia która nie ma wybitnej służby zdrowia (i PKB PPP na niewiele wyższym poziomie niż Polska), także argument twój jest inwalida
@eragonn14: Bo oczywiście jeden wykres to za mało, żeby takie wnioski wyciągnąć. Sęk w tym, że jest sporo danych i wszystkie wskazują co najmniej na jedno - szczepionki w stopniu znacznym (kilka, kilkanaście razy) zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu i śmierci. A w moim komentarzy odnosiłem się do komentarzy, które były nad moim pierwszym komentarze, gdzie sobie dyskutowali nad potencjalnymi danymi, ale z dyskusji wychodziło, że wszystko #!$%@?, bo zmanipulowane albo się
Już rok temu były otworzone tymczasowe szpitale, na narodowym chociażby. Nawet wtedy, w najgorszym czasie nie doszło do sytuacji aby np. wojsko musiało obsługiwać chorych na tymczasowych szpitalach.


@incydent_kakaowy: "szpital" na narodowym był miejscem w którym można było spędzić covidową kwarantannę a nie się leczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ludzie z podejrzeniem potrzeby hospitalizacji nie byli kierowani na narodowy bo by nie miał kto i jak ich