Wpis z mikrobloga

Wróciłem dzisiaj z wymiany opon, zamiast pół godziny trwała 1.5... Dodatkowo ścianki boczne są brudne od pasty montażowej i nie zdarli nawet do końca naklejek z opon. Czy to normalne? Czym zmyć taką pastę?Zastanawiam się czy ktoś nie zmieniał pierwszy raz w życiu opon i trochę boję się, że coś mogli spieprzyć. Przykładowe zdjęcie poniżej.

#opony #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1637659728FcuvydMHVN7LU1LKWvYIuc.jpg
  • 20
@Bielecki: miałem we wcześniejszym aucie letnie i zimówki, w aktualnym mam całoroczne od vredestaina i złego słowa na razie nie powiem. We wszystkich wersjach byłem zadowolony z tego jak trzymają na mokrym. Całorocznych jeszcze na śniegu nie testowałem, ale zimówki były świetn. Jeździłem po naszych górach i nigdy nie udało mi się zakopać. Podjeżdżały pod każdą górkę.
@Bielecki: dzisiaj się kawałek przejadę, wcześniej miałem Hankooki i*cept evo po poprzednich właścicielach, ale wymieniłem je z uwagi na wiek. Hankookami jechałem w dwie trasy i było ok, choć za pierwszym razem trochę bałem się przekraczać 120 na autostradzie, bo było trochę takie "płynące" uczucie z tyłu w porównaniu do letnich :D
Na plus Vredesteinów indeks prędkości H, jak producent auta nakazał, a Hankooki miały T.
@powerfulally: Zmieniam opony od dawna i zawsze wygladaja tak jak teoje albo gorzej (bardziej usyfione) i nic z tym nie robie. To jest tylko opona a nie lakier. Bardzo Ci wadzi umyj na myjni choc dam sobie reke uciac ze nie uda ci sie wrocic do domu zeby sie nie ubrudzila.
Jezeli cos Ci #!$%@? to spadnie Ci cisnienie nawet tego samego dnia, jezeli nic sie nie stanie to naprawde przestan
@Bielecki: jak nie będzie mocno obciążone to T powinno być jak najbardziej ok, najlepiej zajrzyj to instrukcji co zaleca producent, ludzie mówią że można zejść oczko niżej. Ja mam sportage z wolnossącym 136 koni, nie jechałem nigdy więcej niż 160, ale te opony przypadkiem pasowały mi parametrami pod ten rozmiar opony, a reszta konkurencji miała pod podobne parametry i cenę indeks T, więc zawęziłem do tych i do nokianów i wybrałem
@powerfulally: z takim profilem to ta opona sama na felgę wskakuje, nie wiem co oni tyle czasu robili… Może ktoś się uczył, to na takim profilu wszystko łatwo wskakuje. Obejrzyj czy kilogramów ciężarków nie nakleili, może ciężko było wyważyć i oponę optymalizowali. A moźe na przerwę śniadaniową trafiłeś ;)