Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1114
#medicover #medycyna #lekarz
Cześć. Pierwszy raz w życiu jestem obrzydzony sytuacją jaka mnie spotkała. W moim kierunku, z ust lekarza medycyny pracy w placówce medicover przy ulicy Cybernetyki 19 w Warszawie padły słowa "boje się pana" oraz "takich jak pan nie powinniśmy przyjmować". Chodzi oczywiście o szczepienie przeciwko Covid-19.
Nigdy nie wyszedłem z placówki medycznej tak zniesmaczony, zażalenie złożyłem zarówno w recepcji jak i droga elektroniczną. Mam również zamiar złożyć je pocztowo jak tylko wrócę do domu.
Zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie sytuacja zostanie po prostu olana, ale chciałbym zrobić coś więcej w tej sprawie, czy w ogóle mogę coś zrobić? Pani Kąkol profilu na znanym lekarzu nie ma.
  • 429
@programista15cm:

tak samo jak duża część społeczeństwa w tym bardzo często lekarze palą fajki, walą wódę i lecą z farmakologicznym wspomaganiem podczas egzaminów na specjalizację, a przecież wiedzą, że to delikatnie mówiąc niekorzystnie wpływa na organizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)


i niezwykle obciąży obsługę medyczną z moich podatków (σ ͜ʖσ)
@YodaMonster: Xddd widzę podstawy czytania ze zrozumieniem się kłania ja. Rozumiem że jak winda może utrzymać 3 osoby po 100kg a wejdą dwie po 200kg zamiast tego, to twoim zdaniem winda działa na 2/3 możliwości?
@programista15cm: dodać można jeszcze osoby poruszające się siłą mięśni, że powodują zużycie organizmów co powoduje zwiększenie ryzyka kontuzji
lub osób które nie poruszają się z prędkością światłą, bo się "szybciej" starzeją xD
wszystkich ukarać i zakazać bo przez nich płace podatki i czuję się zagrożony ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@sezzart: użyję prostej analogii bo już nie mogę wymagać że zrozumiesz słowo czytane. Jak dwie babki w sklepie zatrzymają się w 5m przejściu i staną wózkami w poprzek to fizycznie nie ma miejsca by przejść ale w praktyce korytarz 5m mieści więcej niż 2 osoby tyle że dwie osoby głupotą doprowadziły do zatamowania ruchu. Tymi babkami w sklepie jest rząd i procedury covidowe.
osoby z covidem mutują w 300kg typów


@YodaMonster: nie

kładzeni na 30 łózkach


@YodaMonster: nie, po prostu 29 lozek jest wylaczanych, bo osoby niezarazone covidem nie moga lezec na jednej sali z zarazonymi. do tego osoby zarazone w gorszym stanie musza miec oddzielne pokoje i cala aparature.

winda ma podane możliwości w kg


@YodaMonster: tak, tak samo jak szpital ma jednostki operacyjne w zaleznosci od chorych ktorzy tam leza.
@sezzart: ale bredzisz, czytasz w ogóle co piszesz? Chory na covid pochłania miejsca 30 pacjentom, bo normalnie to się ich w 5 piętrowych łóżkach kładło XDDD
wiedzę o szpitalach wyciągasz z "daleko od noszy"?
Chory na covid pochłania miejsca 30 pacjentom, bo normalnie to się ich w 5 piętrowych łóżkach kładło XDDD


@YodaMonster: ale ty czytasz chociaz do konca? dokladnie napisalem:

osoby niezarazone covidem nie moga lezec na jednej sali z zarazonymi
@sezzart: to wciąż nie da równoważności 30 miejsc bo to by znaczyło że w salach bywało sobie 30 osób ale teraz na każdej takiej jest 1 covidowy, zastanów się i przeczytaj co bredzisz, życie to nie daleko od noszy i pacjenci nie leżą na korytarzach czy w magazynach pionowego składowania.
Chory na covid pochłania miejsca 30 pacjentom


@YodaMonster: z reszta nie wiem skad wziales liczbe 30. w artykule jest napisane

Postawienie 30 łóżek covidowych likwidowało 300 innych

wiec prosta matematyka daje 1 osoba na 10 miejsc
wciąż nie da równoważności 30 miejsc bo to by


@YodaMonster: co ciekawe w tych banalnych rozwazaniach nawet nie zwrocilismy jeszcze uwagi ze lekarze ktorzy zajmowali sie pacjentami covidowymi musieli byc odsunieci od innych pacjentow. do tego mnostwo czasu zajmowalo przebieranie sie w kombinezony, tak to jest czas ktorego nei moga poswiecic innym pacjentom przez co posrednio mozesz przyjac tych pacjentow mniej. do tego inne procedury ktorych trzeba sie nauczyc etc etc...
prosta matematyka daje 1 osoba na 10 miejsc


@sezzart: wciąż absurdalne proporcje, sale mieszczące 10 osób nagle mogły przyjmować 1 osobę z covidem, zastanów się dalej co piszesz, spróbuj sobie wyobrazić ten absurd. To jest tylko i wyłącznie problem zarządzania, reorganizacji przestrzeni szpitalnej, a takie placówki są projektowane również na wypadki epidemii.

lekarze ktorzy zajmowali sie pacjentami covidowymi musieli byc odsunieci od innych pacjentow

Tak i teraz onkolodzy poszli leczyć na
absurdalne proporcje, sale mieszczące 10 osób nagle mogły przyjmować 1 osobę z covidem


@YodaMonster: ale jestes swiadomy ze byl tez brak respiratorow itp sprzetow? nie mogles jednoczesnie polozyc pacjentow z covidem i bez obok siebie, ale nie miales tez respiratorow/lozek/personelu zeby zajac sie wszystkimi chorymi.

Tak i teraz onkolodzy poszli leczyć na zakaźnym


@YodaMonster: nie wiem czy onkolodzy, ale inne specjalizacje na pewno. wystarczy pogrzebac troche w internecie i znajdziesz
@sezzart: przez brak respiratorów wydłużyły się kolejki do każdego innego specjalisty i nie przyjmowano na np. onkologii, coraz bardziej bredzisz ale dalej bez żadnej autorefleksji, ludzie chorują nie tylko na covid, umierają nie tylko na covid. Narracja jest taka że covidowi zapychają szpitale i reszta umiera poza szpitalem ale piszesz coś o respiratorach, nie wiedziałem że raka się pod respirator podłącza, respirator nowym lekiem na każdą chorobę XD skończ się kompromitować
@sezzart: skoro chcesz koniecznie się przyrównywać się do gołębia, no ale dokładnie tak się z Tobą dyskutuje, kompletnie nie potrafisz uargumentować swojego punktu widzenia, brniesz w absurdalne w liczbach porównania i anegdotki, pomijasz 90% faktów i kompletnie nie umiesz się odnieść do argumentów oponenta. Spróbuj więcej czytać, przede wszystkim swoje wypowiedzi i zastanowić się czy mają sens i tu spoiler - nie mają.
Najpierw chciałeś miejscem w windzie uargumentować że niby
@loginowsky: Analogia do dupy. Religa wiedział, że papierosy są szkodliwe, a mimo to je palił. Gdyby szury mówiły, że szczepionki działają, ale ich nie biorą, bo (w sumie to nie ma powodu, uzaelżnienie daje ci jakąś przyjemność, niebranie szczepionki nic) to spoko, ale sytuacja nie tak wygląda. Tak więc nie rób z Religi szura ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OktawianAugust: Serio ciężko przeczytać więcej niż jeden komentarz? (_ )

niebranie szczepionki nic


Brak ryzyka skutków ubocznych, a w zamian ryzyko śmierci i nic Ci do tego kto co sobie wybierze.

Tak więc nie rób z Religi szura


To Twoja definicja szura czyli wszystkich, którzy myślą inaczej niż Ty powoduje, że sam nazwałeś Religę szurem
()
Brak ryzyka skutków ubocznych, a w zamian ryzyko śmierci i nic Ci do tego kto co sobie wybierze.


@loginowsky: XDDD na tej zasadzie to szlugi są zdrowe, bo zmniejszają ryzyko otyłości.

To Twoja definicja szura czyli wszystkich, którzy myślą inaczej niż Ty powoduje, że sam nazwałeś Religę szurem


@loginowsky: Szur to osoba, która przeczy nauce na podstawie własnych przemyśleń z dupy. Czyli np. ty, Religa taką osobą nie był, a
@OktawianAugust: Weź gadaj z takim trollem, ani to analogi, ani logiki, ani kultury ()
Jeszcze wyzywa od szurów pomimo, że nic nie napisałem odnośnie tego czy brać szczepionkę czy nie (_ )
Wskaż gdzie zaprzeczyłem nauce.
Jak już się bawimy w ad personam to próbujesz coś o analogi się czepiać, a sam logiki w excelu nie ogarniasz i mówisz o nauce, gdy
@YodaMonster: na zywo moze chcialoby mi sie ciebie sprostowac. ale jak nie umiesz przeczytac jednej wypowiedzi ze zrozumieniem to jest to bez sensu.skoncz szkole inna niz podstawowka i mozemy pogadac.