Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 264
Prababcia mi zmarła, lat 94, śmierć ze starości, umarła sobie spokojnie w łóżku oglądając jakiś serial w telewizji. Rodzinka oburzona bo nie pójdę do kościoła tylko na cmentarz
  • 267
  • Odpowiedz
@LubiePieski: gbura? Na niego naskakujesz bo nie poszedł stać z tyłu w kościele co dając takie rady przez katolika jest śmieszne po prostu.

Moja babcia mi powiedziała na starość jak umrze to ja mam iść na grób sam i wypić z nią drinka a nie odwalać ceregieli w kościele ( a warto dodać że jest bardzo wierząca). Ty po prostu pokazałaś swoją hipokryzję.

A op powinien zrobić jak mu się
  • Odpowiedz
nie dziwię się, że się #!$%@?ą, bo na pogrzeb nie idzie się modlić, tylko żegnać zmarłego.


@Shatter: no i napisał że pójdzie pożegnać potem na cmentarzu? dlaczego chcesz go zmusić żeby to robił tak jak tobie (i jego rodzinie) się podoba?
  • Odpowiedz
przede wszystkim tak, jak jego babka sobie zażyczyła.


@Shatter: pożegnanie nie jest dla babci tylko dla niego. jakoś osoby religijne nie mają problemów z ignorowaniem przekonań zmarłych jak chcą zrobić pogrzeb katolicki ale jak ktoś nie chce iść na pogrzeb bo ateusz to nagle "szanuj wolę zmarłego"

hipokryzja katolików nie zaskakuje jedynie ateusze plujący na OPa są dosłownie jak z tego mema
6c6f67696e - > przede wszystkim tak, jak jego babka sobie zażyczyła.

@Shatter: poż...

źródło: comment_1637662431xdDfnreSe2enHlUZPbF821.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ale to trzeba mieć IQ większe niż 50 i empatię na poziomie 8-letniego dziecka, by to zrozumieć. ¯_(ツ)_/¯


@Kismeth: rzeczywiście trzeba mieć wysokie IQ żeby brać czynny udział w obrzędach religijnych (palenie świeczek czy kadzidełek) religii w którą się nie wierzy. I też niesamowitę empatię trzeba mieć żeby nie umieć się wczuć w człowieka, który nie chce tego robić. Gratuluję.
  • Odpowiedz
Piękny trzask dup katoli na górze, bo ktoś śmie śmieć nie chcieć brać udziału w ich obrządkach XD Opie jak nie wierzysz, to nie idź i pożegnaj ją w sposób jaki pasuje tobie, nie musisz się do niczego zmuszać.
  • Odpowiedz
Piękny trzask dup katoli na górze


@Kapturzysta: paradoksalnie, to ja myślę, że katole (faktycznie wierzący, a nie tacy co tradycja nakazuje) to akurat by lepiej to znieśli, bo rozumieją, że ktoś może nie wierzyć w to co oni, a jak nie wierzy to po co ma brać udział.

To jest zabawne bo to jest trzask dupy ateuszy, którzy myślą, że wszyscy są tacy jak oni i skoro im wizyta w
  • Odpowiedz
@niedoszly_andrzej: gorzej niż dewoty, one przynajmniej w Bozię wierzą, wykopki po prostu nie mogą znieść, że ktoś śmie nie być konformistą.

Możesz sobie nie wierzyć, ale do kościoła nie chodzić????
  • Odpowiedz
To jest zabawne bo to jest trzask dupy ateuszy, którzy myślą, że wszyscy są tacy jak oni i skoro im wizyta w kościele ze względów rodzinnych nie przeszkadza, to innym też nie powinna.


@niedoszly_andrzej: to jest najdziwniejsze w tej całej nitce. ateusze prześcigający się w oświadczeniach jak to im by nie przeszkadzało. to jeszcze byłoby nic ale za tym idą często wyzwiska w stronę OPa typu dupek, debil czy sugerowanie
  • Odpowiedz
Przerażające w tym wątku jest to, że większość wyjeżdża do OPa z ad personam tylko dlatego, że chce działać w zgodzie z własnym sumieniem, a na palcach jednej ręki policzę, ile osób złożyło mu kondolencje.
Polska nigdy nie wyjdzie z katolickiego bagna przy takiej mentalności nawet ze strony "ateistów".
  • Odpowiedz
a co Ci szkodzi pójść?


a potem ci sami ludzie plusują wysrywy w stylu "CO TAM ATEISTO, DLACZEGO OBCHODZISZ ŚWIĘTA Z RODZINĄ ZAMIAST SIEDZIEĆ SAMEMU?" xD zdecydujcie się
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: masz zbyt uogólnione pojęcie o ateizmie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rozróżniamy wiele rodzajów ateizmu, które różnią się tym jednym fundamentalnym założeniem. Zobacz sobie mój komentarz wyżej.
  • Odpowiedz
@6c6f67696e: to to po prostu kompletny brak kręgosłupa moralnego. Totalny brak zasad byle nikt na mnie się nie wkurzył. No sorry ale trzeba brać na siebie konsekwencje swoich poglądów a oni by chcieli i być ateistami i mieć społeczne profity z bycia katolikiem.
  • Odpowiedz
@6c6f67696e: no to jest IMO dość typowe. Mógłbyś pomyśleć, że bycie dorosłym to samodzielne podejmowanie decyzji w zgodzie ze swoimi przekonaniami, ale dla wielu Polaków bycie dorosłym to robienie tego co mama i tata nakazują, bo tak. I jeszcze piszczenie o braku szacunku dla rodziny.
  • Odpowiedz
@seam: napisałeś arbitralnie ze ateizm jest wiarą co zacytowałem i obaliłem. Twoje późniejsze tłumaczenie się jest w tym kontekście po prostu zwyczajnie śmieszne. Skoro sam się nie zgadzasz ze swoim komentarzem to go usuń.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: nie no bez przesady. Faktycznie jest całkiem sporo ateistów co im religia nie przeszkadza i nie wiem czemu nie mieliby brać udziału w uroczystościach, które de facto są rodzinne. Po prostu są tacy co im religia przeszkadza i wjeżdzanie na nich z szantażami emocjonalnymi czy wyzwiskami o małej inteligencji jest głupie i żałosne.
  • Odpowiedz
Przerażające w tym wątku jest to, że większość wyjeżdża do OPa z ad personam tylko dlatego, że chce działać w zgodzie z własnym sumieniem, a na palcach jednej ręki policzę, ile osób złożyło mu kondolencje.


@Sandrinia: rzeczywiście.

@Megawonsz_dziewienc: trzymaj się mirku
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc Sam jestem agnostykiem i nie wierzę w to wszystko, ale na pogrzeb czy wesele pójdę postać zawsze nawet pod kościołem z szacunku do innych. Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc pewnie spędzasz samotnie w swoim pokoju podczas gdy cała rodzina świetnie się bawi? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz