Wpis z mikrobloga

Siema. Planuję kupić skuter 50 cm. Jaki lepiej wybrać, nowy chiński czy 10 letnią markową używkę? (np aprilia). Co sądzicie o skuterach marki romet?

#motoryzacja #motocykle

Jaki skuter wybrać?

  • Nowy chiński 24.3% (18)
  • 10 letnią markową używkę 75.7% (56)

Oddanych głosów: 74

  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@XpXp: Romet, Zipp itp. często się psują. Mówię to jako były posiadacz Zippa. W sumie to na tyle często grzebałem przy nim jak by była to używka 15 letnia a kupiłem nowy. Często pękające plastiki, ramy w zależności od modelu. No jedyny plus, że te Chińskie są zazwyczaj 4-suwy a Aprille itp. 2-suwowe. Chińczyki dzięki temu brzmią o wiele lepiej. Za to jednak są wolniejsze niż 2 suwy.
  • Odpowiedz
atak to fajnie, każdy traktuje skuterzystów jak niepełnosprawnych umysłowo więc nie mają oczekiwań ani pretensji o cokolwiek ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet policja jest wyrozumiała ;)


@SpalaczBenzyny: Hhahahahaha czemu jak niepełnosprawnych umysłowo? xD Ja mam też auto, ale za dzieciaka lubiłem sobie pośmigać skuterkiem i przyszła mi teraz faza by ponownie sobie pojeździć.
  • Odpowiedz
@XpXp: Wielkiego doświadczenia z takimi maszynami nie mam (nie licząc komara, motorynki, ogara), ale chwilę jeździłem jakimś plastikowym kiblem ze znakiem rometa i jakiś czas później przez 3 miesiące ( ͡° ͜ʖ ͡°) piaggio rocznik coś między 89 a 94. Świetna maszyna miałem nawet plan żeby odkupić od kolegi. Odrestaurowanie starego skutera da ci tyle samo funu co jazda nim. Mechanika i elektryka w takich sprzętach
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: To był piaggio sfera/nsl, ale odpuściłem bo na umowie, oc i dowodzie rejestracyjnym 3 różne osoby każdy z poprzednich właścicieli. Nie chciało mi się tego prostować.
  • Odpowiedz
@XpXp: romret XD

Aprilia, piaggio, gilera - tyle zostalo z markowych skuterow....
jesli chcesz 4t to Peugeot speedfight 4...
jesli chcesz cos co lata 90-100 km/h to aprilia sr50. Najlepiej jak silnik nie byl jeszcze grzebany
  • Odpowiedz
@XpXp: zależy jaki i na ile. Wg. mnie skuter to skuter, nie robisz nim przebiegów rzędu 100k. Ja kupiłem kiedyś chinola (z biegami) i nie żałuję. W starych jest większa szansa, że się nagle coś popsuje. Nowe to nowe. I tak zazawyzcaj taki skuter po 2/3 latach się sprzedaje. Obecnie mam też jakiś romet/router bassa z 7/8 lat on ma i jeździ jako tako a chińczyk ;)
  • Odpowiedz
jak masz zamiar dużo jeździć to dobrze by było aby miał chłodnicę bo tymi bez to tak lepiej nie robić na jeden strzał więcej niż 20-25


@SpalaczBenzyny: Kompletny brak znajomości silników z twojej strony oraz rozwiązań w silnikach skuterowych.
  • Odpowiedz
@XpXp: Jeżeli masz prawo jazdy B co najmniej 3 lata to kup skuter 300-500cm3 za 7-8tys zł dostaniesz takie i legalnie będziesz jeździł.
Jesli natomiast chcesz 50cm3 to polecam markowe motorowery. Jeśli chcesz długo i bezawaryjnie jeździć to znajdź Japońskie skutery 4T z przebiegiem do 15tys km. One robią zazwyczaj bez awaryjnie 40-50tys km o ile nie mają pościąganych blokad czyli nie sa wykorzystywane w 100%.
Natomiast jeśli chcesz jeździć
  • Odpowiedz
dziękuje, ale po uj to piszesz?

pochwal się znajomością silników i rozwiązań w silnikach skuterowych i napisz co wg ciebie jest źle a nie zawracasz dupę,

może czegoś nowego się dowiemy a nie tylko sobie prymitywnie ego podbijasz


@SpalaczBenzyny: Pisze to po to iż wprowadzasz ludzi w błąd.
Skopiowałem co napisałeś źle i w kulturalny sposób to zaznaczyłem, nie obrażając Cię czego nie mogę napisać o twoim wpisie
  • Odpowiedz