Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co jest z tymi dziewczynami, że nie pracują nigdzie? Niedawno skończyłem długi związek, więc zacząłem randkować przez tindera, badoo i sympatię.
Większość dziewczyn, które poznaję nigdzie nie pracuje mimo skończonych studiów. Schemat wygląda tak:
1. po liceum od razu studia
2. wybierają 1 lub 2 kierunki studiów licencjackich
3. Po studiach licencjackich idą na studia magisterskie
4. Kończą studia, mają 25-27 lat i nadal nie pracują. "Szukają miejsca dla siebie" albo "odkrywają siebie".

Ktoś mi może odpowiedzieć WHAT THE FUCK?
Czy to jest kwestia tindera? Takie dziewczyny korzystają z tego rodzaju randkowania? Skąd mają pieniądze na życie? Mi głupio pytać tak na pierwszych randkach. Czy w Polsce się serio ludziom tak powodzi, że niektórzy w dorosłym życiu nie muszą pracować? Na tych randkach czuję się jak z jakiegoś innego świata. Zarabiam całkiem dobrze, ale nie stać mnie na jakieś bardzo drogie ubrania albo podróże, bo wciąż zbieram na własne mieszkanie. A te dziewczyny nie dość, że mają ubrania za tysiące złotych to chwalą się co chwilę swoimi podróżami. Skąd one mają na to hajs?? Nawet zacząłem się zastanawiać czy się nie prostytuują, bo innej opcji nie widzę

#tinder #badoo #randki #sympatia #rozowepaski #niebieskiepaski #tfwnogf #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619a80241e9981000a57f91f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 28
@AnonimoweMirkoWyznania: Utrzymują ich rodzice i tyle. Wśród moich znajomych wielu rodziców miało podejście, że będą łożyć na utrzymanie dopóki dziecko studiuje, szczególnie na tych bardziej wymagających studiach typu medycyna, jakieś kierunki techniczne, prawo. Żeby dziecko mogło skupić się na nauce a nie martwić o przetrwanie dorabiając na kasie czy w restauracji. Mam tylko jedna koleżankę, która po skończeniu studiów i tak nie poszła do roboty, ale ona całe studia żyła z
@liv_: ja wiem... tacy ludzie mając 30 lat oczekują potem pracy na poziomie bo przecież w tym wieku nie będą pracować za darmo czy na gówno stażu. Provlem tylko, ze nikt nie chce zatrudnic na powaznym stanowisku osoby co ma 30 lat i zero doświadczenia.
Miałam takie banany na studiach.
Jak byłam na magisterce o tylko połowa grupy miała hakiekolwiek doświadczenie zawodowe
.
zazdroszczę takim laskom. Ja po LO od razu do roboty. Każdego roku mówię sobie, że w przyszłym roku będzie mnie stać na wymarzone studia i tak lata lecą ehhhhhh
@AnonimoweMirkoWyznania

Co jest z tymi dziewczynami, że nie pracują nigdzie?


Uważam, że to zła ocena sytuacji. Wystarczy wyjść z domu, aby zobaczyć jak młode kobiety pracują, często bardzo ciężko i za małe pieniądze. Salony fryzjerskie czy beauty, finanse, kasjerki, restauracje, prace produkcyjne. I to nie tzw karyny, ale normalne dziewczyny. Gdzie nie pójdę to widzę jakąś młodą kobiete w pracy.

Oczywiście, jest spora grupa wiecznych studentów, szukających sponsorów, wygodnego życia na plecach
@pozmu: ale też żeby otworzyć jakiś biznes trzeba mieć jakąś wiedzę i doświadczenie, chyba że to biznes pt "otworzyc-zamknąć", nikt rekinem biznesu się nie rodzi jednak
@AnonimoweMirkoWyznania: Często dostają kasę od rodziców, znam przypadki, które potrafiły do 30 studiować i właśnie "szukać siebie", nie tylko dziewczyny, faceci tak samo, ewentualnie może zarabiają na sm? Zawsze mnie zastanawia jak tacy ludzie widzą swoją przyszłość i dalsze utrzymanie, skoro nie zdobywają ani wiedzy ani doświadczenia


@liv_: Żartujesz chyba? Wiedza i doświadczenie w SM jest teraz bardzo wysoce opłacane i zapowiada się ze będzie jeszcze bardziej.
@AnonimoweMirkoWyznania: do 27 roku życia "nauka" , potem ciąża i 1000zl co msc od Państwa. Po 4 ciążach samotna matka ma już kartę dużej rodziny i zapewniona emeryturę. Ma 35 lat. Potem 500+, rodzinne, zasiłki mops itp. Aha... Najważniejszy punkt to alimenty. Najlepiej zagraniczne, bądź od pewnego źródła. Potem już tylko jakiś przydupas na zachcianki i zapewnienie dodatkowej $. No i tak to życie płynie w tym toksycznym szowinistycznym świecie.
Ja pracowałam od początku studiów. Studia skończyłam i od razu fajna praca. Na tindera nie mam czasu bo po pracy realizuje swoje zainteresowania. Może miras przyciągasz takie nieświadomie? Bądź w złym miejscu szukasz? ¯_(ツ)_/¯
@Roskosmos007: żaden pracodawca by cie nie zatrudnił gdyby nie pomoc państwa gdy uciekniesz na macierzyński. 90% PKB wytwarzają mężczyźni i to oni płacą największe podatki żeby potem państwo mogło utrzymywać was na sztucznych stanowiskach