Wpis z mikrobloga

Jak wyjadacze dyscypliny oceniają przesiadkę z telewizji publicznej do stacji TVN? Oglądam zaledwie chwilkę ale już wyłapałem, że skoczek skoczył 122 metrów, albo "zdaje się, ze śnieg zaczyna padać coraz mocniej" gdzie daje tak, że ledwo widać cokolwiek :) Ogólnie jest spoko tylko wydaje mi się, że panowie mają zbyt blisko mikrofony i słychać takie dmuchanie w mikrofon podczas np liter T czy P (brak pop filtra), trochę akurat mnie to irytuje. A jakie jest Wasze zdanie?.

#skoki #tvn #tvp #eurosport #granerud #nor
LongmanPL - Jak wyjadacze dyscypliny oceniają przesiadkę z telewizji publicznej do st...

źródło: comment_1637514537P6OHWSeYO2Chpmkfehmjni.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 6
@LongmanPL trochę mało żywiołowy komentarz, ale też taki dziwny konkurs, trochę losowy, Polacy też daleko z tyłu, więc trudniej się ekscytować. A że śniegiem to dobrze powiedzial, no śnieg zaczął ewidentnie mocniej padać niż wcześniej, ale jeszcze bez tragedii, bo jednak nie było przerw w skakaniu w celu oczyszczenia rozbiegu czy niebezpieczenstwa dla skoczków
  • Odpowiedz
@LongmanPL: Błachut z Rudzinskim nudni strasznie. Nie opowiadają żadnych historii, ciekawostek, anegdot, statystyk . Suche fakty zaraz po skoku i tyle. Przy dzisiejszym slabym poziomie konkursu powinni jakoś rozkręcić atmosferę a ogólnie chciało sie iść spać. Na TVP Babiarz ze Szczęsnym czy niegdyś Szaranowicz tworzyli klimat i chciało się oglądać. Ta dwójka co najwyżej konkursy w Sapporo może komentować a i tak będą gorsi od Snopka
  • Odpowiedz
@LongmanPL: TVN to Eurosport, więc porównanie dokładnie takie same jak w poprzednich sezonach pomiędzy 2 stacjami transmitującymi skoki. Jedyna różnica to taka, ze teraz mamy Eurosport na otwartym kanale.

Eurosport > TVP jeśli chodzi o komentowanie, bo nie ma Szaranowicza, który #!$%@?ł o Sarajewie i Uladze oraz najgorszego typa, Babiarza, który nie miał pojęcia o tym sporcie i nie dość, że się ciągle mylił, to jego niektóre wstawki to była
  • Odpowiedz
@LongmanPL: oj tam, Rudziński dmuchający nosem w mikrofon to już tradycja :p (swoją drogą, czy on nie miał już przejść na emeryturę? w zeszłym sezonie przecież robili rekrutację na komentatora na jego miejsce)
a który komentarz lepszy to kwestia upodobań - na Eurosporcie jest konkretnie, zdarza się, że opieprzą sędziów, realizatora albo nawet własnego nadawce ("idiota bez szkoły, człowiek excela"), trzymają się sytuacji na skoczni, przeliczają miejsce szybciej od realizatora
  • Odpowiedz
@rzuf22: żenujące wstawki Babiarza ok a dzisiaj Błachut zacytował tekst piosenki Krawczyka, to nie było ani śmieszne ani poważne tylko tez żenujące. Rudziński na to odpowiedział "aaha"
  • Odpowiedz
@Skoczek1234: tak jak pisałem, nie mówię, że są to komentatorzy idealni. Akurat tego nie wyłapałem, ale rozwieszałem pranie w międzyczasie jak skakali słabsi zawodnicy. Jednak przez kilka ostatnich sezonów oglądałem i na TVP i na Eurosporcie i na tym drugim żenujących tekstów było znacznie mniej.
  • Odpowiedz
w zasadzie słuchając samego komentarza jest się w stanie ogarnąć co się dzieje na ekranie i jak skoczkowi poszło


@rzep_psiego_ogona: dokładnie tak, czasami muszę coś zrobić jak lecą skoki, chociaż na top 10-15 staram się patrzeć na bieżąco. Ale jak było TVP to słyszę, że jest super, Babiarz dostaje orgazmu, przychodzę patrzę, a tam skoczek mało co się nie #!$%@?ł, odległość też słaba, tylko typ nie ogarnął zmiany belki/wiatru.

Dla
  • Odpowiedz
@LongmanPL: TVN i Eurosport mają osobne studio, w TVN jest ono bardziej piknikowe, więc jakieś wyczucie rynku mają - jestem ciekaw kogo dałby TVN na komentarz gdyby chcieli pójść tym tropem. Znając życie byłby jakiś Bielenienik z Chajzerem, więc już lepszy Rudziński z Błachutem dla fana stylu TVP
  • Odpowiedz
@LongmanPL: Komentarz poprawny, dobry ale nudny. Babiarz robił klimat dlatego zawsze jak miałem do wyboru Eurosport i TVP to wybierałem TVP. Nawet jak Przemkowi zdarzały się głupoty często to teraz wspominam je z uśmiechem. Nawet Szczęsny byłby lepszy. Pamiętam jak Rudziński był w TVP i doskonale komponował się z Szaranowiczem - jeden od faktów i konkretów, drugi robi show i wspomina loty Primoza Ulagi. Sport to rozrywka i zabawa, nie może być za sztywno.

Studio to jakaś porażka. Eksperci z koziej dupy. Sto razy wolę gadkę Apoloniusza niż pani Kamilki, która raczy nas tekstami typu "skocznia była trudna, nie ma co winić chłopaków". Zapraszanie grajka do studia przypomina mi studio TVP przed Euro 2012 z Marylą Rodowicz w roli głównej.

Czym się TVN najbardziej promował? Nowoczesnymi wizualizacjami, "teleportowaniem zawodników do studia". Jakby to był 1998 rok to może zrobiłoby to na mnie wrażenie. Oglądając wywiad ze skoczkiem nie chce go przeteleportowanego do studia i oglądać go z boku z odległości jak gada z Sebkiem Szczęsnym - chce mieć kamerę na jego twarz, widzieć jego mimikę, emocję. Wszelkie bajery są tutaj
RegierungsratWalterFrank - @LongmanPL: Komentarz poprawny, dobry ale nudny. Babiarz r...

źródło: comment_16375307598yYhcQ2gLMTrd0rKgmRVBz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz