Wpis z mikrobloga

@mbasasello: a powinieneś zmieniać max co godzinę, takie jest stanowisko lekarzy. Robisz tak? Nie. Ma to sens? Nie. Powiem więcej, nie zmieniając co godzinę szkodzisz sobie bardziej niż chodząc bez. Przed szczepieniami chodziłem w maskach, teraz mam to gdzieś i mogą mi wypisywać mandaty, a i tak ich nie przyjmę.
  • Odpowiedz
@mbasasello: aha i ciekawi mnie, czy nosisz okulary korekcyjne na nosie przez cały dzień, bo wtedy musiałbyś stosować taśmę medyczną celem uszczelnienia połączenia, aby z każdym wydechem nie parowały ci okulary. I tak co godzinę. Paranoja.
  • Odpowiedz
@acalpoeineiseicyz Pokaż mi wytyczne, gdzie jest mowa o 1h. Są różne, zazwyczaj nie jest to dokładnie sprecyzowane. Wymiana co 2-4h jest zupełnie wystarczająca, to nie jest tak, że maseczka nagle w chwili traci wszystkie swoje właściwości. Właśnie ta wasza demagogia mnie wkurza. Noszę maseczkę, bo uważam, że to jest słuszne i rozsądne. Jestem lekarzem, więc w mojej pracy to jest konieczność, dla mojego bezpieczeństwa i pacjentów. Nie tylko z uwagi na
  • Odpowiedz
@mbasasello: nie twierdzę, że każdy kto nosi maseczką to idiota, ale widzę co się dzieje. Ludzie noszą jedną i tę samą maskę przez miesiąc. Nawet gdy zmieniają maseczki to i tak ich dotykają, drapiąc się po nosie czy też brudnymi rękami. Ma to sens?
  • Odpowiedz
@acalpoeineiseicyz:

"Facet jest lekarzem i mówi..." to nie jest argument. Ja też jestem lekarzem i mówię co innego.

Tu masz np. wytyczne NHS: https://www.ouh.nhs.uk/working-for-us/staff/covid-staff-faqs-masks.aspx , jasno napisane, że nie ma określonego czasu noszenia. Podobnie wytyczne WHO nic nie mówią na ten temat: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/question-and-answers-hub/q-a-detail/coronavirus-disease-covid-19-masks
Także raz jeszcze - to, że "ktoś gdzieś powiedział", to nie jest
  • Odpowiedz
@mbasasello: ok, masz dobre argumenty, mogę się z nimi zgodzić.

Ja noszę okulary i wypróbowałem wszystkie możliwe sposoby zakładania, różne maski, z drucikami, bez drucików, taśmy i niestety nic nie widzę w okularach z najlepszymi możliwymi na rynku powłokami zapobiegającymi parowaniu. Ponadto, przy jakimkolwiek wysiłku - podbiegnięcie do autobusu, wejście po schodach, nie mam czym oddychać.
Zatem jestem niewidomy i nie mogę oddychać przez durną maskę, która w dodatku nie
  • Odpowiedz
@acalpoeineiseicyz: Co do prawa to nawet nie zamierzam dyskutować, bo jak się tworzy dziwne ustawy na kolanie to zawsze tak się kończy.
Co do wysiłku - tu się z Tobą zgodzę, jak pobiegnę / zmęczę się - parują. Ale na spokojnie, w pracy w ogóle nie mam tego problemu. Do pracy z kolei jeżdżę samochodem, bieżnię i siłownię w wersji mini przy okazji lockdownu urządziłem sobie w domu. Wszystko to
  • Odpowiedz