Wpis z mikrobloga

@kawior2007: ok, to w takim razie po co prosiłeś lekarza, trzeba było prosić pana Mietka z antyszczepionkowego protestu. Pewnie wiedziałby jak cię wyleczyć.
  • Odpowiedz
@biesy: obostrzenia dają niewiele bo większość zakażeń jest tam gdzie obostrzenia nie sięgają(dom, w 2 kolejności praca a nie wszędzie można zrobić home office, jedynie w szkołach można dużo podziałać). Szczepienia mają marginalny wpływ na ilość zakażeń; wpływa na ilość zgonów i ciężkich przypadków. Mówienie że nie szczepienie się na covid to egoizm jest mocno naciągane. To szczepienie chroni głównie szczepionego(w przeciwieństwie do innych szczepionek) i w małym stopniu społeczeństwo bo
  • Odpowiedz
bo obciążenie służby zdrowia jest mniejsze niż w zeszłym roku


@kfpwa: ...bo część osób jest zaszczepiona.

Nie chodzi o to, żeby zlikwidować zakażenia, bo te będą, tak czy siak. Chodzi o to, żeby nie zatykać służby zdrowia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Bo trzeba współczuć ludziom o ograniczonym myśleniu, za których musi myśleć jakiś anonimowy autor teorii spiskowych z internetu. :)))))


@Krupier: poprawiłem, nie dziękuj

@biesy:

To teraz jeszcze sobie trybiki w mózgu popraw, może w końcu zacznie działać.
  • Odpowiedz
@biesy: przestań patrzeć na te dane o zarażeniach bo to smutne.
Skoro się zaszczepiłeś to przecież jesteś bezpieczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja tam się szczepiłem na różne rzeczy i nigdy nie pytałem innych czy się na to szczepili i ta informacja nie była mi do niczego potrzebna. Nie rozumiem dlaczego teraz ludzie są tacy nachalni z tym covidem ¯\(ツ)/¯ tzn rozumiem ale to co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
No właśnie dobrze, ze nie wprowadza, po #!$%@? ta segregacja społeczeństwa. Nie wspominając o tym, że ich już i tak #!$%@?ło, no #!$%@?, kwarantanna tylko dla niezaszczepionych. XDDDD


@nieboszczyk: po to, żeby ludzie się zaczęli szczepić.


Przecież osoby szczepione też chorują i ZARAŻAJĄ.


I WŁAŚNIE PO TO TE SZCZEPIENIA. Zaszczepieni przechodzą koronawirusa LEKKO. Niezaszczepieni - MOGĄ UMRZEĆ. Jeżeli zaszczepiony sprzeda wirusa niezaszczepionemu, to ten niezaszczepiony może kopnąć w kalendarz. A poza
  • Odpowiedz
@biesy: no i dobrze, chwała zaszczepionym. Mamy duże moce przerobowe, mamy know-how, jesteśmy przygotowani na przyjęcie 2 razy większej liczby chorych na ten moment, to sprawia że śpię spokojnie(no chyba że Niedzielski znowu zlikwiduje któryś element systemu ratownictwa medycznego XD). Problem ze szczepieniami jest taki że przez ostatni rok trwa ostra wojna informacyjna. Strona proszczepionkowa głównie bazuje na emocjach, próbuje za wszelką cenę wywołać emocjonalną reakcję u obywateli(co jest w gruncie
  • Odpowiedz
Jednocześnie proszczepionkowcy przez ostatni rok bardzo często zmieniali narrację dot. tego co robi szczepionka.


@kfpwa: Sęk w tym, że nie.

Wszystko co było publikowane na temat skuteczności szczepionek, opisywane było jako PRAWDOPODOBNA i SZACUNKOWA - w przypadku jeżeli chodzi o długotrwałość ochrony.

To naturalne, bo szczepionki powstały na bazie preparatów już istniejących, którym zmieniono wektor tak, by działały również na wyizolowane białka koronawirusa COVID-19 (korzystano z bazy do SARS i MERS).
  • Odpowiedz