Wpis z mikrobloga

@Zwytkly: na razie proponuję patrzeć na portugalię. Covidianie od kilku tygodni podają Portugalię jako przykład kraju który dzięki zaszczepieniu 85% obywateli lekko przechodzi falę. Teraz zaczyna się trochę chłodniej tam robić. Na razie rząd mówi że rozważają wprowadzenie restrykcji typu maski. Za tydzień pewnie spadną z rowerka i będzie lockdown. Oczywiście wina niezaszczepionych i fałszywych certyfikatów, bo szczepionka jest bezpieczna i skuteczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@texas-holdem:

Nowa Zelandia: miała dziennie po 2 , 5 , 7 przypadkôw corony i postanowiła zamknąć cały kraj.

Mijają miesiące i nic się nie zmienia, dalej jest covid. Mija killa tygodni, przypadków covida nagle 10x.

Przypadki korony na dziś: 191.

7day average - 192.

Rozumiesz teraz o co mi chodzi?
  • Odpowiedz
@SlavedWizard:

Ps to samo stało się z Wietnamem tylko że tam tych zakażeń #!$%@?ło w kosmos mino lockdownu na cały kraj xD.

Wietnam zdjął restrykcje tylko dlatego że wielki biznes ich naciskał, gdyby nie to to dalej siedzieliby zamkniękci w chacie.

Ps. Szkoły dalej zamknięte.

Zakażeń dalej kilka k dziennie.
  • Odpowiedz
Rozumiesz teraz o co mi chodzi?


@Zwytkly: Nie. Podajesz dane, o które nie pytałem. Dlaczego?

Napisałeś, że twardy lock-down (tzw. polityka zero-covid, obecnie i tak już poluzowana) "nic nie dał", dlatego proszę, żebyś podał, ile od początku pandemii zmarło w NZ ludzi w porównaniu z latami poprzednimi.
  • Odpowiedz
@Zwytkly: Nie pytam o liczbę zakażeń, pytam o liczbę zgonów ponad średnią z lat przed pandemią. Dlaczego miałaby mnie obchodzić obecna liczba zakażeń w kontekście tezy, jaką postawiłeś, czyli że lock-down był "nic nie warty"? Wartością lock-downu jest dla mnie wyłącznie to, ilu ludziom uratował życie, dlatego ostatni raz zapytam: jaka jest liczba nadmiarowych zgonów w NZ od początku pandemii?
  • Odpowiedz