Wpis z mikrobloga

@xmadesio: Z reguły pod takim postem nie odpowiada się inaczej jak 99% odpowiedzi, no ale zaryzykuję upokorzenie ¯\_(ツ)_/¯ Według mnie niebieski! On już jest skończył manewr, będzie jechał po tej drodze w momencie 'spotkania', a czerwony łącznicą dopiero się włącza do ruchu i powinien przepuścić wszystkich na tej drodze.

Takich sytuacji chyba jest dosyć mało, bo z reguły czerwony albo ma znak ustąp pierwszeństwa na końcu łącznicy, ale oddzielny pas włączania.
niebieski!


@SnikerS89: Nikt do ruchu się nie włącza. Idąc Twoim tokiem rozumowania, to czerwony jedzie po drodze z pierwszeństwem a niebieski po podporządkowanej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kacpoo: Zasada prawej ręki i to że skręcający w lewo puszcza tego skręcającego w prawo są połączone.
Dlatego puszczamy tych z prawej a nie z lewej strony, żeby się nam nie #!$%@?ło przy skręcie w lewo.
@mayek przy skręcie w lewo po prostu jesteś po prawej tych co jadą prosto. A co jak droga z pierwszeństwem biegnie po łuku i jadący prosto musi ustąpić pierwszeństwa tym co jadą po łuku główna. Chodzi mi tylko o to że skręcanie w lewo nie ma zastosowania w przepisach a liczy się tylko to że mamy kogoś po prawej.

I dalej.
Skręcający w lewo nie ustępuje pierwszeństwa dlatego że skręca. Tylko dlatego
przy skręcie w lewo po prostu jesteś po prawej tych co jadą prosto


@Kacpoo: Po lewej XD

Ale wiem o co Ci chodzi i się z Tobą w pełni zgadzam. Chodziło mi tylko o to, że nieprzypadkowo mamy zasadę prawej ręki a nie lewej. To wynika za faktu, że gdyby było odwrotnie to by był burdel przy skręcaniu.