Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przeczytałem już trochę książek i materiałów o #rozwojosobisty i #motywacja Możliwe, że nawet za dużo tego pochłonąłem, ale nie jestem fanatykiem. W każdym razie wciąż nie umiem poradzić sobie z kluczowym problemem. Dobre chęci, masa zgromadzonych zasobów do nauki, jeszcze więcej planów na lepszą organizację dnia i nic. Zupełnie nic z tego nie umiem wykorzystać, nic nie realizuję. Potrafię zachwycić się jakąś metodą, techniką, która może mi w życiu pomóc, potrafię zachwycić się wizją mądrego mnie, posiadającego dane umiejętności i kompetencje, i tyle. Rzeczywistość jednak boleśnie weryfikuje, bo nie mam na tyle siły, żeby ruszyć się z miejsca i działać.
Koledzy, co zrobić, żeby wreszcie realizować postanowienia i robić, co do mnie należy?

Główne grzechy, do których muszę się przyczyniać:
1. Mirko i messenger,
2. Dużo kawy,
3. Nieregularny sen + częściej ucinanie liczby godzin spędzonych w wyrku,
4. Pracuję - co generalnie można uznać za plus - ale jednak po pracy jestem trupem, korpo wysysa ze mnie całą energię.
Mirki, proszę o jakieś rady, bo oszaleję przez te niemoc.

#psychologia #dyscyplina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6198ef511e9981000a57e2df
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Przeczytałem już trochę książek i m...

źródło: comment_1637422582e8R7SmEmrerkPuPGxU8xAU.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To właśnie przez pracę. Ileż godzin dziennie można dawać z siebie wszystko? Mamy ograniczone zasoby umysłowe. Niektórzy potrafią zrobić drugie tyle po pracy, ale to albo nieliczni, albo stwarzają tylko pozory. Spróbuj odstawić mirko i messengera, chociaż na 1 dzień i zobacz czym się wtedy zaczniesz zajmować.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zrób sobie taki dziennik - zapisujesz co robisz w każdej godzinnie ( takie pół godzinne rubryczki) i za każde 2 godziny pracy ( normalna praca, siłka, nauka czegokolwiek, rozwój) przysługuję ci 1 godzina na #!$%@? się netflix, pierdoły w necie itd) no i to się wszystko sumuję i jak nie wykorzystasz czasu na nie robienie nic z jednego dnia to sobie go przenosisz na sobotę itd. np. po 8 godzinach
  • Odpowiedz
@Blablablabla123: no i jak dojdziesz do tego poziomu czylii stosunek pracy do odpoczynku 2:1 i chcesz wiecej osiagnac to podkrec srube troche i rzeczy typu zakupy, sprzatanie gotowanie, dojazdy, kapiel licz jako pol praca czyli licz godzine pracy jako pół czyli potrzebujesz ich 2 razy wiecej zeby wyrobic godzinne wolną i tak sobie piszesz co robisz przez 24 h lacznie z tym kiedy spisz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Może to zabrzmi śmiesznie, ale musisz sobie odpowiedzieć na jedno bardzo ważne pytanie "co lubię w życiu robić, a potem zacząć to robić". A tak poważnie musisz uświadomić sobie co daje Ci szczęście, bo trzeba wiedzieć do czego dążyć. Samo czytanie motywacyjnych treści nic Ci nie da.
  • Odpowiedz
Koledzy, co zrobić, żeby wreszcie realizować postanowienia i robić, co do mnie należy?


@AnonimoweMirkoWyznania: niestety - na to pytanie nie ma, ani jednej, ani prostej, ani nawet zadowalającej odpowiedzi...ale

  • Odpowiedz