Wpis z mikrobloga

Jestem z żoną na etapie kupna samochodu budżet: do 40 - 45 tys., maksymalnie 3 letni, silnik diesel, rodzinny.Robiliśmy rozeznanie i moja lista TOP 3 wygląda następująco:

1. Volvo v50

2. Mitsubishi Lancer (Hatchback lub Sedan)

3. Skoda Octavia Hatchback

Lista ułożona w kolejności preferencji. Czy możecie doradzić, który samochód z tej listy jest najlepszy?

#samochody #volvo #mitsubishi #skoda #kupujzwykopem #motoryzacja
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomaszek00: dla mnie volvo z tej trójki, podchodzi po segment premium, więc jakość pewnie też na jakimś poziomie, + jak są jeszcze na tych zawieszeniach fordowskich to pewnie fajnie jeździ :) oktawka to imperium zamienników, i serwisów więc pewnie eksploatacja tania,a silniki znane na wylot. volvo z jakim dieslem?
  • Odpowiedz
@KuliG: rozważałem BMW. Jednak przekonał mnie jeden z komentarzy: kup 3 letnie BMW za 40 tysięcy i licz na cud, że nie był składany z dwóch. Pomimo, że BMW i Audi są piękne to moim zdaniem odpadają - nie oszukujmy się, w tej cenie nie kupimy
  • Odpowiedz
I zastanówcie się dobrze, czy oby na pewno jest Wam diesel potrzebny.


@killerpizza: Volvo Diesel 150km ma dobre opinie. Nie jesteśmy super fanami Diesla, ale w Volvo to chyba sensowne rozwiązanie. Gdybyśmy się decydowali na Skodę to na pewno nie, bo w 99% równa się to leasingowi (czytaj PH)
  • Odpowiedz
@tomaszek00: Tak, tylko że diesel niedużo jeżdżony ( albo na krótkich dystansach, po mieście itd. ) częściej się psuje ( bo pracuje niedogrzany ), spala niewiele mniej, niż benzyniak, a przy tych różnicach ( ostatnio miejscami PB95 20gr tańsza od ON ) to bezsens. Chyba, że rano wsiadasz w auto, przejeżdżasz 200km i wysiadasz, to wtedy tak, diesel ma sens.
  • Odpowiedz
volvo z jakim dieslem?


@indiglo: jednostka 150 km ma dobre opinie, jednak mało jest ofert. A o Mitsubishi co sądzisz? Z wyglądu jest najładniejszy i można dorwać wersję z systemem Bose.
  • Odpowiedz