Wpis z mikrobloga

@Phyrexia: Ja się nie zaszczepiłem, ale moi rodzice i znajomi, którzy są po dwóch dawkach, mówią, że "drugi raz w #!$%@? nie dadzą się zrobić". Powodzenia w walce z tą bezobjawową pandemią.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: W tej chwili już ponad 30% śmierci na covid to osoby w pełni zaszczepione. Skąd więc się biorą te 90%? Bo oni liczą przypadki od początku akcji szczepień, czyli od momentu, kiedy pierwsza osoba w Polsce przyjęła pierwszą dawkę. A to, że dopiero w wakacje dobiło do 50% zaszczepionych? Who cares.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: No właśnie zależy jak liczysz. Jeśli liczysz od początku pandemii (gdzie przez 8 miesięcy nikt nie był zaszczepiony), to wyjdzie mniej niż 1%. Jeśli od momentu rozpoczęcia szczepień, to 3%, a jeśli z ostatniego tygodnia, to już dużo, dużo więcej. Tu masz dane z końca października - 30,2% udziału w pełni zaszczepionych z min. 2 tygodnie po II dawce wśród zgonów na covid (156 "zaszczepionych" wobec 360 "niezaszepionych"). Rozumiesz to,
N.....d - @Phyrexia: No właśnie zależy jak liczysz. Jeśli liczysz od początku pandemi...

źródło: comment_1637344626uIilxVusra521VLcjAVm0D.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Phyrexia: No tak, ty podałaś źródła. xD
Zaraz mi wkleisz linki do miliona gazet, albo nawet komunikatów MZ - przeczytaj od kiedy liczą - od początku szczepień lub uczciwsi od momentu rozpoczęcia podawania II dawki. Jakoś nikt się nie kwapi, żeby podawać codziennie zgony z rozróżnieniem zaszczepieni/niezaszczepieni. Ciekawe czemu? Trzeba pisać o dostęp do informacji publicznej.
[edit] jest potwierdzenie liczb z ostatniej rubryki: https://portal.abczdrowie.pl/wsrod-zmarlych-na-covid-19-az-30-proc-to-osoby-zaszczepione-dr-rzymski-wyjasnia-skad-to-krazace-w-internecie-klamstwo
No i oczywiście jest MZ: "jak podaje
  • Odpowiedz
Wszyscy tacy madrzy, a nawet nie wiedza, ze w Niemczech 2/3 chorych na covid to osoby zaszczepione. Szczepcie sie dalej to zmniejszy sie konkurencja na rynku pracy.
  • Odpowiedz
@Nemrod: Nie, podaj mi faktyczne źródło. Nie obrazek zrobiony przez Wykopka. Nie filmik spamowany przez Konfę, za który poszedł ban dla autora za informację nieprawdziwą. Link do strony rządowej albo jakiejkolwiek wiarygodnej, która potwierdzałaby Wasze teorie spiskowe. Nikt z Was nie potrafi czegoś takiego wkleić.
  • Odpowiedz
@Larsberg: jakoś jak jestem w sklepie z maseczką i z niego wyjdę a zapomnę jej zdjąć to dziwnym trafem żaden normalny człowiek mnie nie zaczepia, tylko zdegenerowane patusiarstwo pruje się coś do mnie o tym kagańcu ale w sumie nie wiem o co, bo nie rozmaawiam w języku marginesu społecznego... Taki wasz obraz "wolni ludzie" xdd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Megawonsz_dziewienc: ja natomiast się zaraziłem na wigilii rok temu. W przypadku członków mojej rodziny objawy jak przeziębienie. U mnie wysoką gorączką i duszności ale obyło się bez przypalu.

Zmierzam do tego, że istnienia wirusa i niebezpieczeństwa jakie niesie nie można lekceważyć, natomiast nie można też ludziom odbierać wolności i robić certyfikowana trzodę. Uważam że jak się ktoś boi to niech nie wychodzi z domu. Niech się szczepi 20 dawkami, #!$%@?. Najważniejsze
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Dałem link do portalu abc.zdrowie, który stara się to obalić, ale przyznaje jednocześnie, że liczby są prawdziwe - tylko po prostu wg. nich nie ma sensu liczyć zgonów w danym dniu/tygodniu.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Dobra. Twitty MZ. Dzisiaj podano, że zgony od rozpoczęcia II dawki=44347, a w pełni zaszczepionych 1996, natomiast 12 listopada podawano odpowiednio 42503 i 1494. Czyli w tym przedziale czasu zmarło na covid 1844 ludzi, w tym 502 w pełni zaszczepionych. 27,22%
Źródło? https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1461720923539591171
https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1459164075632607240
Tak dobre szczepionki, że musisz sobie to liczyć na piechotę, bo nikt tego nie chce publikować bezpośrednio.
Pozwolę sobie zawołać @grayjedi bo zaplusował twoje bzdury i
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Źródłem jest Ministerstwo Zdrowia które w w każdy piątek popołudniu podaje dane na temat zaszczepionych którzy zmarli i się zarazili, na tej podstawie wylicza się tygodniowa średnia, matematyka na poziomie podstawowym a wszystko oparte na oficjalnych danych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Larsberg: "kaganiec" to kolejne słowo po "śmiercionce", które powoduje, że sceptyk nawet jak ma rację to wypowiedzenie ich automatycznie zamyka dyskusję a jego pozycja redukowana jest do błota.
  • Odpowiedz