Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Larsberg: nie chce mi się czytać komentarzy bo dowód mam od ręki. U żony na oddziale 90% pacjentów covidowych to osoby nie zaszczepione. Jak ktoś jest w grupie ryzyka i nie chce się szczepić to elo niech gnije . Jestem przeciwny segregacji sanitarnej ale jeśli w trakcie pandemii ktoś nieszczepiony zajmuje łóżko to powinien sam płacić za leczenie. (Tak samo jak palacze i grubasy powinni płacić wyższa składkę zdrowotna)
  • Odpowiedz
@Nemrod: Czy posiadasz faktyczne dane nt. tego kiedy te osoby były szczepione, ich stanu zdrowia, wieku, itp.? Chłoporozumizm i dodawanie danych z tweetów nadal nie jest podawaniem źródła.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: No tak, dane z MZ nie są źródłem. Brane są pod uwagę osoby po dwóch dawkach + 14 dni, bo w Polsce tylko takie osoby są uważane za w pełni zaszczepione. Tyle. Zgony stanowią 27%, a nie 3%.
I zastanawiam się jakie źródło ty podasz, bo w sumie dalej żadnego nie wrzuciłaś. Te z twittów MZ oczywiście się nie liczą, bo nie - xD
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Pewnie tak. Przecież 2 dawki w 100% chronią przed ciężkim przebiegiem, a 99% śmierci to niezaszczepieni - tak podaje rząd, to musi być prawdą. W Izraelu osoby po dwóch dawkach to są niezaszczepieni, za chwilę to będzie u nas, a do tego czasu w Izraelu już trzeba będzie mieć cztery. Kocham te fikołki. Tak skuteczne szczepionki, że po pół roku już nieskuteczne, a na wszelki wypadek nikt nie podaje danych
  • Odpowiedz
@Nemrod: Odnieś się zatem do stanu kiedy był świeżo po szczepieniach, a nie pół roku po tym. Po co te manipulacje? Zależy Ci żeby ludzie przestali się szczepić, czy sam boisz się igieł i potrzebujesz jakiejś walidacji swojego strachu przed szczepieniem?
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Pół roku temu szczepienia dopiero trwały, o to tu chodzi, że jest zupełnie bez sensu podawać statystyki liczone od momentu rozpoczęcia II dawki, kiedy takich w pełni zaszczepionych osób było niewiele. Zależy mi na tym, żeby zaprzestano stosowania manipulacji. Niech sobie szczepią emerytów i rencistów co pół roku - ok. Ale niech się odwalą od młodych i dadzą normalnie żyć. Punkt szczepień dostaje 62 zł od szprycy, plus trzeba kupić
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Szczepionka pomaga, ale nie jest tak skuteczna, jak przedstawia rząd i wiele osób, które to łykają (3% z dupy, do których nie podałaś żadnych źródeł). Niestety na podstawie tej manipulacji tworzy się system przymusu, robi się zamówienia na miliony dawek i decyduje o życiu milionów ludzi. To jest problem. Ale oczywiście to ja wyciągam złe wnioski z danych, które mówią, że zaszczepieni umierają i już teraz stanowią znaczącą część zgonów.
  • Odpowiedz
@Nemrod: Twoje wnioski są błędne, bo porównujesz zaszczepionych 14 dni po drugiej dawce do zaszczepionych 6 miesięcy po drugiej dawce, którzy nie wzięli dawki przypominającej. Dlaczego nie odniesiesz się do danych np. z wakacji kiedy większość populacji była świeżo po szczepieniu? Bo wtedy odpowiedź byłaby inna i nie pasowałaby do Twojej antyszczepionkowej narracji?
  • Odpowiedz