Wpis z mikrobloga

Wiecie co łączy prawie najniższą #inflacja w UE, prawie najwyższy poziom zaszczepienia na COVID i jeden z najwyższych w Europie poziomów zaufania do nauki ?

Pewnie nie, więc odpowiadam: to zdobycze portugalskiego socjalizmu.

No ale jak P0lacy wybierają sobie faszystow lub konserwy od 2005 r. to jest jak jest.

#neuropa #4konserwy #antykapitalizm #bekazlibka #bekazprawakow #socjalizm #portugalia #socdem
Pobierz Kjedne - Wiecie co łączy prawie najniższą #inflacja w UE, prawie najwyższy poziom zas...
źródło: comment_1637317157HreaiKx1uUVUOLfg843quZ.jpg
  • 12
@Kjedne: zapytałem jak widać bez odpowiedzi, jak na lewaka przystało odpowiedzi nie dostałem ale moje pytanie zamieniłeś w sugestie.
Tak się składa że w październiku byłem w Portugali, bieda jaka tam jest to coś porównywalnego z rumunia. Więc szalu to. Lewactwo nie robi.
@Kjedne: mieszkałem ponad pół roku w Lizbonie. sama lizbona wygląda biednej niż polskie duże miasta, obrzeża gdzie mieszka mozambik i angola to w ogóle tragedia (aczkolwiek imigranci w PT to normalni ludzie, nie jakaś patola jak ma to miejsce we Włoszech np), ale już prowincja portugalii to w ogóle 100 lat za nami. myślę, że są też niektórymi zwyczajami za nami, jak np tam wszędzie można palić pety, w knajpach czy
@yahoomlody: dolozyc tego opusCzone wiochy i opuszczone budynki w miastach, tragiczny stan drog, pomijając autostrady którymi jeżdżą w większości turyści bo portugalcow na nie nie stać.
To faktycznie idealny socjalistyczny kraj niczym Kuba :)
@yahoomlody: za Salazara był 25 proc analfabetyzm

Nie zgodzę się z tym kompletnie że jest 100 lat za nami portugalska prowincja jest raczej na oko na poziomie Polski tyle że onj dbają o co innego- wolą miec stary samochód ale za to najnowszego lapka i basen w domu, stąd może się wydawac ze wygląda to slabo.

Lizbona to samo plus tam nie bylo wojny więc jak coś nie jest zmodernizowane (
to zdobycze portugalskiego socjalizmu.


@Kjedne: Człowieku, zastanów się czasem zanim napiszesz coś w internecie... Bo w twoim przypadku naprawdę "wcześniej" tylko rodzina wiedziała że jesteś głupi.
Portugalia to obecnie jeden z najbiedniejszych krajów EU, co piąty obywatel żyje na skraju ubóstwa - i są to ubodzy pracujący według badania FFMS. Żeby było zabawniej fetyszyzowany przez lewicę "etat" dominuje w statystykach biedoty. Gdzie wiec te lewicowe postulaty? Może po prostu nie ma
@Kjedne: posiadanie auta w Portugalii jest sporo droższe niż w Polsce to też jest powód. Ale ogólnie słaby kraj pod względem finansowym, co z tego, że inflacja niską jak tam pensje praktycznie stoją. Moja była dziewczyna jak tam mieszkalem parę lat temu zarabiała jako inzynier chemiczny 600 euro, akurat na wynajęcie jakiejś zagrzybialej rudery w porto z jednym pokojem. Ale kraj bardzo ładny, ciekawe miejsce jak się pracuje zdalnie w innym
@Kjedne dobry socjalizm nie dopuścił by do tak wysokich cen wynajmu, które w ostatnich latach zostały okropnie napompowane przez airbnb i emerytów z bogatszych krajów wykupujących na pniu wszystkie nowe mieszkania.

Młodzi ludzie nie mają absolutnie żadnych szans na oszczędzenie na wkład własny by wziąć kredyt gdyż cena wynajmu i kosztów zje min. 600 euro.
Gdzie pensja min to ok 650 euro.
Jedynym rozwiązaniem jest mieszkanie z rodzicami do 30stki.
Portugalia jest